کد خبر: 8497

یک مقام محلی کرد در شهر کوبانی خبر تسلط گروهک تروریستی داعش بر گذرگاه مرزی این شهر با ترکیه را رد و تاکید کرد: با وجود حملات سنگین عناصر این گروهک تروریستی به کوبانی، مدافعان کرد توانسته‌اند در برابر آنها مقاومت کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، "ادریس نعسان" تاکید کرد که سقوط این گذرگاه به معنای سقوط شهر کوبانی است.

از سوی دیگر فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه نیز گفت: حدود ۷۰۰ نفر که بیشتر آنها سالمند هستند، هنوز در عین العرب (کوبانی) باقی مانده و نتوانسته اند این شهر را ترک کنند.

"دی میستورا" با استناد به قطعنامه شماره ۲۱۷۰ سازمان ملل که از همه طرف ها خواسته برای جلوگیری از کشتار مردم در کوبانی تلاش کنند از ترکیه خواست تا به داوطلبان دفاع از این شهر اجازه ورود به سوریه و دفاع از کوبانی را بدهد.

وی افزود: سازمان ملل نمی خواهد کشتار دیگری شبیه به آنچه در سربرنیتسا رخ داد، در کوبانی نیز تکرار شود.

خودداری ترکیه در استفاده از نیروی نظامی اش برای دفاع از عین العرب باعث شد که شهروندان کرد این کشور تظاهرات اعتراض آمیزی گسترده ای را برگزار کنند.

در همین حال یک مقام بلندپایه آمریکایی نیز اعلام کرده که با وجود حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه داعش، این گروه تروریستی ۴۰ درصد از عین العرب را به چنگ خود در آورده است.

منابع خبری اعلام کرده اند که تانک های ترکیه در مقابل خاک سوریه و مشرف به کوبانی صف کشیده اند و این اقدام برای کمک به مردم این شهر نیست، بلکه به منظور جلوگیری از رساندن تسلیحات و کمک ها به کردهاست!

ترکیه همچنین از انتقال نیروهای کرد سوریه به کوبانی از طریق مرز ترکیه مخالفت کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری