کد خبر: 8454

دولت پاکستان اعلام کرد که جنگ با هند یک گزینه برای اسلام‌آباد نیست اما به هر تلاشی برای به چالش کشیدن تمامیت ارضی خود به شدت و با تمام توان پاسخ خواهد داد.

به گزارش قم خبر ، ایسنا به نقل از رویترز خبر داد، درگیری میان هند و پاکستان روز جمعه پس از چند روز درگیری مرزی مسلحانه میان دو طرف متوقف شد که این درگیری‌ها بدترین نوع تنش‌ها طی یک دهه گذشته میان این دو کشور مسلح به سلاح هسته‌ای بود.

در همین حال نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان پس از نشست با کمیته امنیت ملی کشورش گفت: کمیته امنیت ملی پاکستان بر این حقیقت تاکید دارد که هر دو کشور از قابلیت‌های یکدیگر آگاه هستند اما جنگ برای ما یک گزینه نیست و ما قصد جنگ نداریم.

در ادامه این بیانیه آمده است: این وظیفه رهبران دو کشور است تا سریعا شرایط را آرام کنند. این کمیته تاکید دارد که هرگونه چالشی علیه تمامیت ارضی و حق حاکمیت پاکستان با قدرت تمام پاسخ داده خواهد شد.

نواز شریف که ریاست کمیته امنیت ملی پاکستان را برعهده داشت، گفت: نیروهای مسلح پاکستان کمیته امنیت ملی را مطمئن ساخته‌اند که کاملا آماده هستند تا با هر گونه اقدام خصمانه در مرزهایمان مقابله کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری