کد خبر: 8445

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: دولت‌های ونزوئلا و روسیه همه تلاش خود را در سازمان‌های بین‌المللی برای محکوم کردن نسخه‌های سیاسی برخی کشورها برای تغییر دولت‌ها از طریق کودتا بکار خواهند گرفت.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با «رافائل رامیز» همتای ونزوئلایی خود در «مسکو» افزود: ما تلاش‌هایی که برخی کشورهای بیگانه برای تغییر دولت‌ها در کشورهایی مانند ونزوئلا، کوبا، روسیه، چین و یا هر دولت دیگری حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بکار می‌گیرند را محکوم می‌کنیم.

خبرگزاری «دیارو وئا» در این خصوص نوشت: «لاوروف» همچنین هر اقدامی از جمله تحریک و یا ایجاد تنش به منظور بی‌ثباتی کشورها را مغایر قوانین بین‌المللی دانست.

وی خاطر نشان کرد: ما امیدوار هستیم مبارزه علیه تروریسم بین‌المللی در راستای تلاش برای تغییر دولت‌ها نباشد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا ضمن محکوم کردن تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه تاکید کرد: این اقدام به منظور تضعیف این کشور صورت گرفته و در واقع یک راهکار مداخله‌جویانه است که با هدف تحمیل خواسته‌های ابر قدرت‌ها از جمله آمریکا به دیگر کشورها صورت می‌گیرد.

وی افزود: ما همچنین اعتراض و مخالفت خود را با تحریم‌هایی که علیه کوبا و ایران اعمال شده است اعلام کردیم.

رامیرز تصریح کرد: کاراکاس از مسکو حمایت می‌کند و همه تلاش خود را در سازمان‌های بین‌المللی برای یافتن راه حل صلح‌آمیز برای وضعیت موجود در اوکراین بکار خواهد گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری