کد خبر: 8434

یک مسئول وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه تاکید کرد آمریکایی ها اتباع روسیه را در کشورهای ثالث می ربایند.

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، کنستانتین دوگلوف، رئیس هیئت روسیه در مجمع دموکراسی بالی و نماینده حقوق بشر وزارت امور خارجه این کشور، روز جمعه تاکید کرد: ما بازداشت یک تبعه روسیه به نام رومان سلزنف در مالدیو را اقدامی غیرقانونی می دانیم و برای آزادی وی تلاش می کنیم.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد یازده مورد اتهام جدید به بیست و نه اتهامی که پیش از این بر ضد سلزنف وارد شده بود، اضافه شده است. سلزنف پنجم ژوئیه گذشته در مالدیو بازداشت شد اما اکنون در زندان سیاتل آمریکا به سر می برد.

مسئولان دستگاه قضایی آمریکا رومان سلزنف را که پسر والری سلزنف، نماینده مجلس نمایندگان روسیه است به کلاهبردای بانکی، سرقت اطلاعات شخصی و همچنین داشتن کارتهای اعتباری بانکی مسروقه متهم کرده اند.

نماینده حقوق بشر وزارت امور خارجه روسیه خاطر نشان کرد: ما به حمایت ها و کمک های کنسولی خود از سلزنف ادامه می دهیم و تلاش می کنیم مقامات آمریکا را نیز متقاعد سازیم که به حقوق قانونی وی احترام بگذارند.

این مقام وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد مسکو تلاش می کند دو تبعه دیگر خود را به نام های ویکتور بوت و کنستانتین یاروشنکو که به ترتیب در تایلند و لیبریا بازداشت شده و سپس بدون توجه به قوانین رایج در این دو کشور، به آمریکا منتقل شده اند هر چه زودتر آزاد کند و به کشور بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی از بالی، ویکتور بوت که یک بازرگان روس است در سال دو هزار و هشت در تایلند بازداشت و آوریل سال دو هزار و دوازده به بیست و پنج سال زندان محکوم شد. وی در حال حاضر دوران محکومیت حبس خود را در زندان ماریون در ایالت ایلینویز آمریکا سپری می کند. وی در یک دادگاه نیویورک به جرم تلاش برای فروش اسلحه به نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) به زندان محکوم شد. مسئولان آمریکایی می گویند چند مامور سازمان جاسوسی این کشور، سیا، که خود را به نمایندگان گروه شورشی فارک جا زده بودند، با ویکتور بوت وارد معامله اسلحه شدند و بوت به آنها قول تسلیحات داد.

کنستانتین یاروشنکو نیز که یک خلبان روس است در ماه مه سال دو هزار و ده در لیبریا بازداشت و در سپتامبر سال دو هزار و یازده در دستگاه قضایی آمریکا به جرم تلاش برای فروش یک هواپیمای باری به بیست سال حبس محکوم شد. یاروشنکو از فوریه سال دو هزار و چهارده اختلالات قلبی و سرگیجه رنج می برد اما مقامات آمریکایی از ارائه خدمات درمانی مناسب به وی خودداری می کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری