کد خبر: 8412

خبرگزاری های روسیه شامگاه پنجشنبه اعلام کردند میخائیل گورباچف ۸۳ ساله، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق در بیمارستان بستری شد اما تصمیم گرفته است برای زنده ماندن بجنگد.

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر،بنا بر اعلام خبرگزاری روسی ریانووستی، گورباچف گفت : « طی چند روز گذشته وضع سلامت من نسبتا رضایتبخش بود، اما امروز حالم بد شد و در حال حاضر در بیمارستان هستم و تحت مراقبت قرار گرفته ام.»
گورباچف بی آنکه اعلام کند در کدام بیمارستان بستری شده است، گفت : « من به یک مونیتور وصل شده ام. شما با شخصیت من آشنایی دارید و می دانید که برای جنگیدن و زنده ماندن مصمم هستم.» وی ژوئن ۲۰۱۳ نیز برای معاینات پزشکی در بیمارستان بستری شده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، گورباچف طی سال های گذشته با چهره ای خسته در ملأ عام ظاهر شده است. رسانه ها به نقل از اطرافیانش اعلام کردند که وی به دیابت مبتلا است.
رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی آوریل ۲۰۱۳ به علت مشکلات سلامتی، در مراسم خاکسپاری مارگارت تاچر، نخست وزیر سابق انگلیس شرکت نکرد.
گورباچف در غرب بسیار مورد احترام است، اما هموطنانش چندان دل خوشی از او ندارند و او را مسئول فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و هرج و مرج اقتصادی و اجتماعی این کشور می دانند.
پدر پرسترویکا، اصلاحات اقتصادی که در سال ۱۹۸۵ در اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد، ۲۵ دسامبر ۱۹۹۱ در تلویزیون استعفای خود را اعلام کرد و به این ترتیب پس از امضای توافقنامه ای از سوی اوکراین، بلاروس و روسیه، اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید.
برنده جایزه نوبل صلح ۱۹۹۰ به طور مرتب در نشست های بین المللی شرکت می کند. وی عهده دار ریاست بنیاد گورباچف است که در زمینه برنامه های خیریه و آموزشی فعالیت دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری