کد خبر: 8367

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تقویت فرهنگ ولایت‌مداری در کشورهای اسلامی گفت: ریشه نا هنجاری‌های منطقه بی‌توجهی به معارف اهل‌بیت(ع) است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علی لاریجانی پنج‌شنبه‌شب در مراسم ولادت امام هادی(ع) در استادیوم شهید متقی ساری در جمع مردم مرکز مازندران اظهار کرد: برای بنده افتخار است که امروز در محضر مردم شریف ساری حضور دارم و این افتخار ارزشمند در شب ولادت امام هادی(ع) نصیب بنده شده است.

وی افزود: شهردار و شورای اسلامی شهر ساری این محفل باشکوه را فراهم کرده تا جشن ولایت در شهر ساری بروز و ظهور عینی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم ساری در ولایت‌مداری ریشه‌دار هستند، تصریح کرد:‌ مردم مازندران ولایت‌مدار بوده و جلودار مکتب اهل‌بیت(ع) هستند.

لاریجانی با اظهار به اینکه سبقه علوی مردم مازندران ریشه ۳۵۰۰ ساله دارد، گفت: عید غدیر یک راه برای مسلمانان نشان داد، راهی که اگر همه ملت‌های مسلمان رهرو آن راه باشند ولایت اهل‌بیت در جهان تسری می‌یابد.

وی با بیان "مفتخر به ولایت‌مداری اهل‌بیت هستیم و هنوز پس از ۱۴ قرن مکتب شیعی و ولایی در جهان تلألو دارد" تصریح کرد: هنوز به ولایت و تمسک به ولایت که وصیت پیامبر بوده توجه کمی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ریشه همه نابسامانی‌ها به‌واسطه بی‌توجهی به وصیت پیامبر بوده است، افزود: امروز نابسامانی در دنیای اسلام زیاد بوده و شرایط منطقه بسیار نابسامان است و ریشه اصلی این نابسامانی‌ها به‌واسطه بی‌توجهی به ولایت و معارف اهل‌بیت بوده است و موجوداتی بدخیم مثل داعش تروریست بوده که به جان مسلمانان جهان افتاده و به شیعه‌کشی در این کشورها مشغول شده‌اند.

لاریجانی با بیان اینکه جریان وحشی داعش به جان مسلمانان افتاده‌ است، گفت: این اقدام آنان به‌واسطه انحراف از مسیر ولایت است. ولایت سبب مهر، محبت، نوع‌دوستی و اخوت و روحانیت در تفکر اسلامی می‌شود که نصیب این افراد بی‌شعور نمی‌شود.

وی با اظهار اینکه راه اتحاد و عزت مسلمانان تمسک به اهل‌بیت و فهم مفهوم ولایت است، افزود: ما مسلمانان مفتخریم که شیعه علی هستیم و معارف اهل‌بیت عامل عزتمندی ملت شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایرانی‌ها مفتخرند که پیروان علی هستند و این مهم عامل رستگاری ملت شده است. مردم ساری در این راه سابقه درخشانی دارند و به تأسی از ولایت فقیه توانستند از گردنه‌های سخت تاریخ عبور کنند و یکی از استان‌های مؤثر در مکتب اهل‌بیت هستند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: مجلس، دولت و قوه قضائیه یک هدف را دنبال می‌کنند و آن حل مشکلات اقتصادی کشور است. راهی که دولت دنبال بوده درست بوده چرا که سرمایه کشور باید به‌سمت تولید برود و برای اینکه شرایط اقتصادی کشور مطلوب شود باید اقتصاد کشور را مردمی کنیم و به تولید توجه کنیم.

وی اظهار کرد اگر بیکاری در کشور زدوده شود و تورم کاهش یابد تولید رقابتی و سبب کاهش بیکاری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مازندران لیاقت تبدیل شدن به قطب توریستی کشور را دارد تصریح کرد: ظرفیت‌های زیادی در مازندران بوده که می‌تواند قطب تولیدی مهم در حوزه صنعت؛ کشاورزی و توریست باشد.

لاریجانی با اعلام اینکه مشکل اصلی اشتغال مازندران این است که در زمینه صنعت آن سرمایه‌گذاری نشده است، افزود: باید از نیروهای متخصص و فارغ‌التحصیل دانشگاهی به‌عنوان افراد مبتکر در اداره شهرهای کشور استفاده کرد تا تولید در کشور ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری راه‌گشای مشکلات کشور است، تصریح کرد: امیدواریم در بودجه سال آینده و برنامه ششم بتوانیم در حوزه تولید و رونق اقصادی کشور گام‌های اساسی برداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری صنعتی کنار کشاورزی بسیار مطلوب است، در عین حال از فروش زمین‌های کشاورزی و تبدیل آن به ویلا در استان‌های شمالی کشور انتقاد کرد و گفت: شهرسازی در مازندران احتیاج به کمک بیشتر مسئولان ملی دارد.

لاریجانی تأکید کرد:‌ امروز همه باید وحدت داشته باشیم تا شهرها و روستاهای کشور آباد شود.

سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به مازندران دقایقی پیش پایان یافت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری