کد خبر: 8282

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بر اساس روایات ائمه اطهار(ع) ولایت‌مداری شرط سعادت انسان‌ها و دوری از گمراهی است.

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام احمد شعبانی امروز در گفت‌وگو با فارس در قم ضمن تبریک دهه ولایت و امامت اظهار کرد: بحث امامت و ولایت یکی از مباحث مهم اعتقادی است که در آیات و روایات به آن اشاره و تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به پیامبر اکرم(ص) فرمود ولایت امیرمومنان(ع) را ابلاغ کن، اگر این کار انجام نشود، رسالت پیامبر اکرم(ص) ناقص بوده و این بیانگر اهمیت بحث امامت و ولایت در اسلام است.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) در بیانی فرمودند اگر رسالت من را پذیرفتید، پس از من امام علی(ع) جانشین است.

وی یادآور شد: زمانی که پیامبر اکرم(ص) در آخرین سال عمر خود که از حج برمی‌گشتند، در منطقه غدیر، جبرئیل بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد، خداوند به پیامبر اکرم(ص) فرمود اگر رسالت خود را ابلاغ نکنی، دین تو ناقص است.

شعبانی خاطرنشان کرد: اینگونه روایات از سوی افراد مختلفی نقل شده و حتی امام جواد(ع) در سخنی می‌فرمایند که جایگاه امامت، همان جایگاه نبوت است و تنها بر امام وحی نازل نمی‌شود.

وی عنوان کرد: امام علی(ع) جانشین و وصی پیامبر اکرم(ص) است و رسول خدا(ص) به عناوین مختلف امیر مومنان(ع) را معرفی می‌کرد تا امت پس از ارتحال رسول خدا(ص) که مانند خورشید تابناکی بودند دچار گمراهی نشوند و بدانند دست بیعت به کدام فرد می‌دهند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: پیامبر اکرم(ص) از امام علی(ع) به عنوان خلیفه پس از خود یاد کردند و بر اساس فرمایشات پیامبر خدا(ص)، امیرمومنان(ع) لایق‌ترین جانشین برای ایشان بودند.

وی با اشاره به واقعه غدیر گفت: همگان در غدیر خم پاسخ پرسش رسول خدا(ص) را مبنی بر اینکه آیا اختیار کامل پیشوایی و سرپرستی مومنان در دست من نیست تصدیق کردند، بنابراین پیامبر اکرم(ص) فرمود هر کس من ولی او هستم، علی(ع) نیز ولی او است.

شعبانی افزود: پیامبر اکرم(ص) این سفارشات را بیان کردند تا مردم پس از رحلت ایشان بدانند به چه کسی اقتدا ‌کنند و گمراه نشوند.

وی عنوان کرد: حضرت زهرا(س) نیز در خطبه فدکیه می‌فرمایند: اگر از امامتی که برای امیر مومنان(ع) است پیروی می‌کردید، این اختلافات به وجود نمی‌آمد و مردم سعادتمند می‌شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری