یکی از مراجع تقلید قم گفت: به همه مسلمانان هشدار می‌دهم که مراقب باشید که در دام ائتلاف غربی‌ها نیفتید چرا که این ائتلاف بر ضد اسلام و مسلمین و بر ضد امنیت منطقه است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ؛ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) گفت: در این حدیث ایشان می‌فرماید تقوای الهی پیشه کنید و مایه سربلندی ما باشید و با اعمال خود هر زشتی را دور سازید.

وی تصریح کرد: اعمال شما به حساب پیشوای شما نوشته می‌شود و باید با اعمال صحیح خود برای پیشوای خود آبرو بخریم؛ در این بخش یک نکته مهم روانشناسی وجود دارد و این نکته آن است که شنونده وقتی حرف گوینده را باور می‌کند که بداند گوینده خودش به آن حرف ایمان دارد و به آن عمل می‌کند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ما بر روی مسائل فرهنگی تاکید داریم و می‌گوییم کاری نشود که مسائل فرهنگی سست شده و اخلاق آلوده شود؛ نگویید پیشرفت علم است و نمی‌توان جلوی عوارض آن را گرفت؛ باید مردم الگوی خوبی از جمهوری اسلامی ببینند تا در دنیا اثر گذارد.

وی تصریح کرد: اگر مردم دنیا ببینند که آثار و برنامه‌های اسلامی بعد از انقلاب جریان ندارد انقلاب صادر نخواهد شد.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: اینکه می‌گوییم تکفیری‌ها بلا هستند به این دلیل است که اعمال آنها آبروی اسلام را برده است؛ اینکه می‌گوییم باید علمای اسلام دست به دست هم دهند و بگویند تکفیری‌ها و داعشی‌ها از ما نیستند برای حفظ حیثیت و آبروی اسلام است.

وی تاکید کرد: فرزند امام حسن عسکری از ما انتظار دارند که مراقب اعمال خود باشیم؛ وظیفه اهل علم در این بخش سنگین‌تر است و وقتی اطرافیان ببینند که اعمال فرد اهل علم با دیگران فرق دارد همه مورد تاثیر قرار می‌گیرند.

این مرجع تقلید گفت: اگر مسئولی بیت المال را حفظ کرده و از وسیله نقلیه اداره برای کارهای شخصی خود استفاده نکند این اقدام در تمام کارمندان تاثیر می‌گذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت کنونی منطقه اظهار کرد: مسئله داعش و تکفیری‌ها مشکل مهمی برای جهان اسلام شده است پیش از آنکه مشکل مهمی برای جهان بشریت باشد و ائتلافی که به ظاهر تشکیل شده ائتلافی خطرناک برای اسلام است.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: برخی از اعضای این ائتلاف شریک دزد و رفیق قافله هستند؛ نفت‌هایی که داعشی‌ها از چاه‌های نفت شمال عراق می‌دزدند را اعضای ائتلاف به قیمت ارزان می‌خرند و برخی دیگر از اعضای ائتلاف هنوز کمک تسلیحاتی و مالی دارند و مشخص نیست این چگونه ائتلافی است.

این مرجع تقلید افزود: در ترکیه گروهک تروریستی داعش دفتر رسمی دارد؛ آخوند درباری به نام قرضاوی که از دولت‌های عربی تغذیه می‌شود اخیرا فتوا داده است که داعش نباید از بین برود بلکه باید وجود داشته باشد ولی برخی اصلاحات در کارهای آنها وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: یکی از سیاستمداران غربی گفته است که داعش را نمی‌توان از بین برد و این سخن یعنی اینکه نباید داعش تا 30 سال از بین برود تا منطقه خاورمیانه ناامن بوده و امنیت اسرائیل حفظ شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: به همه مسلمانان هشدار می‌دهم که مراقب باشید که در دام ائتلاف غربی‌ها نیفتید چرا که این ائتلاف بر ضد اسلام و مسلمین و بر ضد امنیت منطقه است.

وی تاکید کرد: امیدواریم خداوند به ما مسلمانان هوشیاری، بیداری و همدلی بدهد تا بتوانیم مسائل را آنگونه که هست درک کنیم.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930716000232#sthash.e2DumOTu.dpuf

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری