کد خبر: 8268

وزیر نفت با بیان اینکه به زودی لایحه تدوین قراردادهای جدید نفتی ایران برای تصویب نهایی توسط وزارت نفت به دولت ارسال می شود از معرفی پروژه‌های جدید در قالب بسته‌های سرمایه گذاری به خارجی‌ها در کنفرانس نفت ایران در لندن خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت رونمایی از نسل جدید قراردادهای توسعه بخش بالادستی صنعت نفت ایران، گفت: آخرین اقدامات کارشناسی و بحث‌های فنی برای تدوین قراردادهای جدید نفتی ایران در وزارت نفت در حال انجام است و با تکمیل این مراحل قراردادهای جدید برای تصویب به هیات دولت ارسال خواهد شد.

وزیر نفت در پاسخ به این سئوال که آیا لازم است که قراردادهای جدید نفتی در مجلس شورای اسلامی هم به تصویب برسد، اظهار داشت: نه لازم نیست، به طور قانونی باید در دولت نهایی شود.

این عضو کابینه دولت همچنین از ارائه برخی پروژهای صنعت نفت در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی در لندن خبر داد و یادآور شد: در نسل جدید قراردادهای نفتی ایران بحث رونمایی آن مطرح نیست بلکه بیشتر هدف معرفی قراردادهای جدید در کنفرانس لندن است اما نمی دانم، این موضوع را باید به وقت خودش اعلام کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که فعلا طبق قراری که گذاشته‌ایم جلو می رویم، خاطرنشان کرد: در کنفرانس لندن قراردادهای جدید و تعدادی پروژه را معرفی خواهیم کرد.

در همین حال سید مهدی حسینی رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی وزارت نفت هفته جاری در گفتگویی از رونمایی مدل جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC) در اسفند ماه خبر داده و گفته است: چنانچه تحریم‌ها لغو شود، مدل تازه قرارداد های نفتی اسفند ماه در لندن رونمایی می شود.

بر این اساس پیش بینی می شود کنفرانس نفت و گاز ایران ٢٣ تا ٢٥ فوریه ٢٠١٥ (چهارم تا ششم اسفندماه ١٣٩٣) در هتل ماریوت لندن برگزار می‌شود که در آن، شرکت‌کنندگان با فرم جدید قراردادهای نفتی ایران آشنا می‌شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری