کد خبر: 8227

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه‌(س) تعامل دولت و مرجعیت را یکی از مطالبات جدی بزرگان حوزه دانست.

به گزارش قم خبر به نقل از دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات، با اشاره به لزوم تعامل دوسویه بین دولت و روحانیت اظهار کرد: اگر مسئولی توقعات، اقتضائات و نیازهای بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید را بشناسد به خوبی می‌تواند به این بزرگان در عرصه‌های مختلف خدمت کند.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه برخی افراد حرف‌های بی‌حساب درباره بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید بیان می‌کنند، ما که در آستان مقدس حضرت معصومه(س) با چند مرجع تقلید تعامل داریم و در درس و بحث بسیاری از مراجع شرکت کرده‌ایم می‌دانیم که مراجع عظام تقلید چقدر انسان‌های کم‌توقعی هستند.

امام جمعه قم مرجعیت شیعه را محل رجوع و مورد اعتماد و تکیه‌گاه مردم دانست و افزود: این یکی از امتیازات عالمان شیعه است که مردم آنها را ملجأ و تکیه‌گاه خود می‌دانند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به اخبار و تحلیل‌هایی که برخی افراد در خدمت مراجع عظام تقلید بیان می‌کنند، تصریح کرد: گاهی ممکن است مطالبی برای بزرگان حوزه بیان شود که در تضاد با واقعیت باشد، بنابراین باید دقیق‌ترین اخبار و تحلیل‌ها با بی‌توقعی و انتظار نداشتن متقابل به مراجع عظام تقلید عرضه شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تاکید بر اینکه نباید اخبار به صورت وارونه به محضر مراجع تقلید برسد، تاکید کرد: وقتی صداقت و شفافیت در ارائه مطالب به مراجع تقلید وجود داشته باشد و آن بزرگواران صمیمیت و صداقت را احراز کنند، دیگر نمی‌توان نگران برخی تحلیل‌های غیرواقعی بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قم تصریح کرد: باید با دقت کامل و حسن ظن، آنچه که بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید انتظار دارند مورد توجه قرار گیرد.

وی خطاب به حجت‌الاسلام نمازی گفت: شما زمانی در خدمت طلاب بودید و امیدوارم با همان هویت ولی با نگاه و سمت دیگری در خدمت روحانیت و فقها و مراجع بزرگوار باشید.

امام جمعه قم همچنین از دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان یکی از چهره‌های باشخصیت یاد کرد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات گزارشی از فعالیت‌های چند ماهه این دفتر ارائه کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری