کد خبر: 8199

سرپرست دانشگاه تهران گفت: امکان سخنرانی تشکل‌های دانشجویی بخاطر محدودیت زمان در حضور رئیس‌جمهور برخلاف سال‌های گذشته وجود ندارد.

به گزارش قم خبر ، محمود نیلی‌احمدآبادی صبح امروز (سه‌شنبه) در آغاز مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران، برگزار شد، اظهارداشت: امکان سخنرانی تشکل‌های دانشجویی بخاطر محدودیت زمان در حضور رئیس‌جمهور برخلاف سال‌های گذشته وجود ندارد.

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که در یک زمان مشخص تشکل‌های دانشجویی بتوانند صحبت‌های خود را به رئیس‌جمهور ارائه کنند.

نیلی‌احمدآبادی ادامه داد: دانشگاه‌های ایران به خوبی به وظیفه خود عمل کرده و نقش اصلی تولید علم را بر عهده دارند و پرداختن به راهکارهای تأمین نیازها و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه‌ها باید در دستور کار باشد.

وی افزود:‌نیازهای کشور مانند آب، انرژی و ... با نقش کانونی آموزش عالی قابل تأمین است و توجه به کیفیت در دانشگاه‌ها بسیار مهم است که این دغدغه‌ها منطبق بر سیاست‌های رهبری و خواست رئیس‌جمهور است.

وی با اشاره به اعلام مجدد آمادگی دانشگاه‌ها برای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، گفت: افزایش اختیارات دانشگاه‌ها، سیاست‌های جذب هیأت علمی و پذیرش دانشجو به خصوص در دانشجویان دکتری، تأمین منابع برای دانشجویان دکتری و مبادلات بین دانشگاهی از الزامات علم و فناوری است.

سرپرست دانشگاه تهران افزود: سیاست‌های دولت یازدهم علاوه بر به وجود آمدن امید و نشاط در دانشگاه‌ها سبب افزایش ارتباط دانشگاه‌های معتبر دنیا با ایران می‌شود.

وی افزود: تداوم این سیاست‌ها شرایط را بهتر می‌کند ولی باید مشکلات مالی مزمن و کمبود تجهیزات نیز حل شود.

وی گفت:‌ اگرچه سیاست‌های نظام مرتبط با سیاست‌های نظام آموزش عالی است ولی ایجاد وضعیت خاص دانشگاهی برای پیگیری سیاست‌های ابلاغی می‌تواند نقش مؤثرتری را ایجاد کند تا سیاست‌های وزارت علوم در ارتقای رده‌بندی آسیایی و جهانی در محدوده صد دانشگاه برتر جهان محقق شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری