کد خبر: 8136

جمیله بوپاشا - بانوی مبارز انقلاب الجزایر - با رییس سازمان صداوسیما دیدار کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، در این دیدار که عصر یکشنبه - ۱۳ مهر ماه - اتفاق افتاد، بوپاشا مقاومت را تنها وسیله پیروزی در برابر استعمارگران و بهترین راه سعادت ملت‌های آزاده دنیا دانست.

جمیله بوپاشا نسل‌ها را یکپارچه و ادامه‌دهنده راه یکدیگر خواند و افزود: مقاومت تنها راه است. همانگونه که نسل ما در برابر استعمارگران مقاومت کرده، نسل امروز نیز راه گذشتگان را ادامه خواهند داد.

این مبارز انقلابی الجزایری گفت: بعد از ۱۳۲ سال مقاومت در برابر اشغالگران، الجزایر به استقلال رسید و ملت ایران نیز با مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و امریکا به نور و روشنایی می‌رسند.

وی افزود: کشورهایی که مدعی فرهنگ هستند، هرگز بویی از مقاومت بی‌سابقه ملت ایران نبرده‌اند و ملت ایران با وجود اصالت تاریخی، هوشیارتر از ملت‌های دیگر است.

بوپاشا با تقدیر و پاسداشت یاد شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی در ایران به روح شهدای انقلاب هر دو کشور درود فرستاد.

وی افزود: استعمارگران فرانسوی گمان نمی کردند که زنان الجزایری دوشادوش مردان مبارزه کنند اما زنان با مقاومت دوشادوش مردان، انقلاب الجزایر را به پیروزی رساندند.

این بانوی مبارز الجزایری گفت: فرانسوی‌ها در زمان مقاومت سعی می‌کردند با حمله به خانه‌ها و دستگیری جوان‌های الجزایری و شکنجه آنها انگیزه مقاومت را در ملت الجزایر ضعیف کنند که هرگز موفق نبودند. پس از پیروزی انقلاب الجزایر، استعمارگران فرانسه در نهایت بی شرمی طی نامه‌ای که از وزارت دادگستری به دستم رسید، هزینه‌های زندان و شکنجه کردن مرا مطالبه کردند و هرگز به خاطر شکنجه‌های من عذرخواهی نکردند که این نشانه وحشی‌گری آنهاست.

خانم دباغ، بانوی مبارز انقلاب اسلامی نیز در ادامه این دیدار شکنجه‌های استعمارگران انقلاب فرانسه را شبیه شکنجه‌های رژیم شاهنشاهی در ایران دانست و گفت: رژیم طاغوت پس از تیرباران شهدای انقلاب اسلامی از خانواده‌های آنها در نهایت بی شرمی پول تیرها را مطالبه می کرد.

رییس سازمان صداوسیما نیز در این دیدار گفت: خانم بوپاشا و همرزمان او نشان دادند که تنها راه نجات، مقاومت و ایستادگی است. کتاب خاطرات ایشان برای جوانان انقلابی در دهه ۵۰ الهام بخش و حرکت آفرین بود.

سید عزت الله ضرغامی افزود: جنایات فرانسوی‌های مدعی دموکراسی در الجزایر بی‌شمار است و به اعتقاد من کمتر در رسانه‌ها به آن پرداخته شده است. هولوکاست واقعی شهادت هزار زن و کودکی بود که از ترس حمله نظامیان فرانسه به غار پناه بردند که در اثر آتش زدن آن توسط دژخیمان فرانسوی زنده زنده در آتش سوختند.

رییس سازمان صداوسیما با اشاره به یک و نیم میلیون شهید الجزایری گفت: تاریخ دویست ساله اخیر نشان می دهد غرب به شدت به حقوق بشر بدهکار است و باید از ملت های ستم دیده عذرخواهی کرده و تاوان جنایت‌های خود را پس دهد. فرانسوی‌ها حتی تا چند سال اخیر از ارائه نقشه مین‌های کار گذاشته در نقاط مختلف الجزایر برای خنثی کردن آن خودداری کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری