کد خبر: 8127

«عبدالسلام احمد» یکی از رهبران کرد سوریه با هشدار به اینکه دخالت نظامی ترکیه در سوریه عواقب ناگواری برای این کشور همراه خواهد داشت، گفت دولت ترکیه از «صالح مسلم» رهبر پ.ی.د دعوت کرده که برای گفت‌وگو با مقامات ترک به آنکارا برود.

به گزارش قم خبر ؛ «عبدالسلام احمد» یکی از مؤسسین حزب اتحاد همبستگی کردستان موسوم به (پ.ی.د) در سوریه در گفت‌وگو با فارس، وضعیت درگیری بین نیروهای مردمی و تروریست‌های داعش در شهر عین‌العرب در شمال شرق سوریه را سخت و طاقت فرسا توصیف کرد و همزمان به ترکیه هشدار داد از پشتیبانی داعش دست بردارد.

ترکیه روابط خود با داعش را پایان دهد

وی افزود: حملات تروریست‌ها برای تصرف شهر کوبانی همچنان ادامه داشته و در منطقه شرق کوبانی نیز با استفاده از سلاح‌های سنگین قصد ورود به شهر را داشته ولی تاکنون با شکست سنگینی مواجه شده‌اند.

عبدالسلام احمد با تاکید بر کمک‌های دولت ترکیه به گروه تروریستی بعثی داعش از این کشور خواست، به روابط خود با تروریست‌ها پایان دهد. چرا که همانگونه که عبدالله اوجالان تاکید کرده در صورت ادامه همکاری‌های دولت ترکیه با تروریست‌ها به منظور سقوط کوبانی، پروسه صلح در بین دولت ترکیه و کردهای این کشور پایان یافته و ناامنی‌ها به شهرهای ترکیه کشانده خواهد شد.

اگر ترکیه به سوریه لشگرکشی کند، تاوان سختی می‌پردازد

وی همچنین درباره مصوبه پارلمان ترکیه مبنی بر مجوز ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک سوریه و عراق گفت: واقعیت این است که فضای بین‌المللی در حال حاضر موافق این لشکرکشی ترکیه نبوده و اگر ترکیه بدون در نظر گرفتن شرایط بین‌المللی دست به چنین اقدامی بزند، بهای سنگینی خواهد پرداخت.

عبدالسلام احمد با تاکید بر حساسیت شهر کوبانی تاکید کرد: همکاری ترکیه با تروریست‌ها برای سقوط کوبانی عواقب خطرناکی برای این کشور به همراه خواهد داشت چرا که در صورت اشغال کوبانی توسط تروریست‌های داعش، ترکیه مرزی به درازای بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر با داعش خواهد داشت که این امر تهدید بزرگی برای امنیت ترکیه محسوب خواهد شد.

به گفته وی در همین راستا دولت داود اوغلو از صالح مسلم رهبر (پ.ی.د) دعوت کرده که برای گفت‌وگو با مقامات ترکیه به آنکارا برود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری