کد خبر: 8123

درپی انتشار برخی گزارش ها مبنی بر احتمال وقوع حملات گروه تروریستی داعش در پاکستان یا نفوذ تفکرات افراطی این گروه تروریستی در این کشور، دولت اسلام آباد دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی این کشور را به هوشیاری کامل فرا خواند.

به گزارش قم خبر ؛ شبکه خبر به نقل از روزنامه پاکستانی امت خبر داد، دولت اسلام آباد برای جلوگیری از خطر داعش و احتمال همکاری برخی گروه های تندرو این کشور با داعش، به همه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و دستگاه های مجری قانون دستور داد که درباره هرگونه تحرک مشکوک هوشیار بوده و برخورد کنند.

دولت با ابلاغ دستور العمل به نهادهای امنیتی و امور کشوری در ایالات خیبرپختونخوا (در شمال غرب)، کشمیر و گلگیت بلتستان (در شمال )، ایالت پنجاب در شرق، بلوچستان در جنوب غربی و ایالت سند در جنوب این کشور هشدار داد که برخی اعضای گروه های غیرقانونی و افراط گرا در پاکستان در صدد پیوستن به گروه تکفیری -تروریستی داعش و اجرای توطئه های
آن در پاکستان هستند.

وزارت کشور پاکستان اعلام کرده است که در پی گسترده شدن اقدامات و حملات تروریستی گروه تکفیری داعش در عراق و سوریه ، برخی گروه های تندرو در پاکستان تلاش می کنند برای این گروه تکفیری یارگیری کرده و احساسات مردم را به سمت آن سوق دهند.

نوشته روزنامه امت که حاکی از اقدام برخی گروههای تندرو برای جمع آوری کمک های مالی برای گروه تروریستی داعش در پاکستان است ، تصریح کرده است : اقدامات فوری باید علیه چنین رخدادهای از سوی نهادهای امنیتی و مجری قانون در تمام مناطق پاکستان انجام شود، زیرا اقدامات گروه های تندرو می تواند به ضرر گروههای مذهبی در این کشور باشد و چهره گروه های
مذهبی را مخدوش کند.

وزارت کشور پاکستان در نامه ای به مسوولان دولتی ایالت سند و فرمانده کل نیروهای امنیتی ویژه اعلام کرده است که عناصر داعش کتابچه هایی به زبان پشتو و اردو در مناطقی از افغانستان و مناطق شمال غربی پاکستان توزیع کرده اند که دارای مطالب تبلیغاتی گمراه کننده و فریبنده است و سعی می کند، چهره ای موجه و قابل قبول از گروه تروریستی داعش به نمایش بگذارد.

همچنین در این کتابچه ادعا شده است که داعشی ها علیه رژیم صهیونیستی و نظام سلطه در حال جنگ هستند.

چنین مطالب گمراه کننده ای می تواند،سبب تحریک اقشار مختلف به ویژه قشر جوان در پاکستان شود و بسیار نگران کننده است.

روزنامه امت در ادامه نوشت : نهادهای امنیتی و اطلاعاتی پاکستان خود را برای مقابله با هرگونه توطئه داعش در این کشور و گروه هایی که در پی همراهی و اجرای طرح تکفیری ها هستند، آماده می کنند، ماه گذشته برخی رسانه های معتبر پاکستان گزارش دادند که شماری از افراد متعلق به گروه تروریستی داعش اقدام به توزیع کتابچه هایی در بخش هایی از ایالت خیبر پختونخوا و مناطق قبایلی شمال غربی این کشور به ویژه در اردوگاه های آوارگان افغانی کرده اند.

در این کتابچه ها که با هدف تبلیغ برای داعش و جلب حمایت از این گروه تروریستی توزیع شده است، از ساکنان مناطق یاد شده خواسته شده که از داعش در سوریه و عراق حمایت کنند.

طالبان پاکستان صبح امروز (یکشنبه ) با صدور بیانیه ای که آن را از طریق پست الکترونیک در اختیار برخی رسانه های این کشور قرار داد، به صراحت از گروه تروریستی داعش اعلام حمایت کرد.

خانم تسنیم اسلم، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ۱۳ شهریور امسال در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر وجود گزارش هایی حاکی از حضور عناصر گروه تروریستی داعش در شمال غرب پاکستان و واکنش اسلام آباد در صورت صحت این اخبار، گفت : من هم گزارش برخی رسانه ها را درباره توزیع جزوه ها و کتابچه هایی از سوی عوامل منتسب به داعش در ایالت خیبر پختونخوا" شینده ام، اما هنوز شواهدی که ثابت کند این عناصر در خاک پاکستان حضور یافته اند، دریافت نکرده ایم .

وی داعش را یک گروه تروریستی دانست و تاکید کرد: موضع پاکستان در قبال تروریسم و هرگونه گروه تروریستی کاملا روشن است، پاکستان و مردم بی گناه این کشور از قربانیان اصلی تروریسم هستند.

تسینم اسلم گفت که ارتش پاکستان در حال مبارزه و جنک تمام عیار علیه تروریست ها به ویژه در منطقه وزیرستان شمالی است و دولت پاکستان موضعی محکم و سخت در قبال همه تروریست ها دارد و فرقی نمی کند این گروه تروریستی شبه نظامیان طالبان باشند، یا داعش یا هرگروه دیگر.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری