به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، انگلیس و هفت کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا سعی می کنند ضمن محدود کردن حق تردد آزاد در مرزهای اروپا، کنترل مرزی را به منظور بازداشتن تروریست ها از بازگشت به اروپا پس از جنگ در سوریه یا عراق تشدید کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، برخی کشورهای اروپایی قصد دارند برای مقابله با داعش حق تردد آزاد را در مرزهای اروپا محدود کنند. روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلیس در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی اختصاصی نوشت: یک سند محرمانه فاش می سازد که انگلیس و هفت کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا سعی می کنند حق تردد آزاد در مرزهای اروپا را محدود و کنترل های مرزی را به منظور بازداشتن اتباع اروپایی که به داعش پیوسته اند، از بازگشت به اروپا پس از جنگ در سوریه یا عراق تشدید کنند.

به نوشته این نشریه، پیشنهادهای محرمانه ای که قرار است هفته آینده میان ترزا می، وزیر کشور انگلیس و وزراء کشور اروپایی به بحث گذاشته شود، شامل طرح های جنجالی برای متوقف کردن تروریست های تکفیری تبعه اتحادیه اروپا در مرزهای اروپا است.

طبق برآورد مقامات رسمی، حدود سه هزار تن از تروریست هایی که در سوریه و عراق حضور دارند، از حق تردد آزاد در اتحادیه اروپا برخوردارند که به آنها امکان می دهد از مناطق جنگی بدون کنترل های مرزی به کشورشان باز گردند. اقدامات کنونی کشورهای اروپایی برای جلوگیری از فعالیت تروریست ها در کشورهای خود در حالی است که این کشورها در سال های گذشته از حامیان مهم گروه های تروریستی در سوریه بودند.

خبر دیگر اینکه در پی انتشار برخی گزارش ها مبنی بر احتمال وقوع حملات گروه تروریستی داعش در پاکستان یا احتمال نفوذ تفکرات افراطی این گروه تروریستی در این کشور، دولت اسلام آباد، تمام دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی را به هوشیاری کامل فرا خواند.

دولت با ابلاغ دستور العمل به نهادهای امنیتی در ایالات مختلف هشدار داد که برخی از اعضای گروه های غیرقانونی و افراط گرا در پاکستان در صدد پیوستن به گروه تکفیری _ تروریستی داعش و اجرای توطئه های آن در پاکستان هستند. طالبان پاکستان هم با صدور بیانیه ای، به صراحت از گروه تروریستی داعش اعلام حمایت کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری