یکی از مراجع تقلید گفت: همه باید در این روز برای مسلمانانی که گرفتار دشمنان شده‌اند دعا کنند و امیدواریم که به برکت این دعاها شر استکبار از سر کشورهای اسلامی رفع شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد فرارسیدن روز عرفه را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه این روز از اهمیت زیادی برخوردار است اظهار کرد: عرفه روز دعا و نیایش است و همه مومنان و مسلمانان در این روز برای حل مشکلات مسلمانان دنیا دست به دعا بردارند.

وی با اشاره به اینکه عرفه یکی از بهترین ایام برای عبادت و دعا است تصریح کرد: باید در این روز به درگاه الهی با حالت تضرع به نیایش بپردازیم.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه دعاهای افراد در این روز به فضل الهی مستجاب خواهد شد گفت: در این روز خداوند به بندگان خود توجه خواهد داشت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: همه باید در این روز برای مسلمانانی که گرفتار دشمنان شده‌اند دعا کنند و امیدواریم که به برکت این دعاها شر استکبار از سر کشورهای اسلامی رفع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سالروز شهادت حضرت مسلم ابن عقیل(ع) را تسلیت گفت و اظهار کرد: حضرت مسلم نخستین شهید واقعه کربلا بود و باید ویژگی‌های وی تبیین شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری