کد خبر: 7988

وزیر دفاع لبنان تاکید کرد تا ۱۰ روز دیگر برای پیگیری هدیه نظامی ایران به ارتش کشورش به تهران سفر می‌کند.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از وبگاه خبری «البوابه نیوز» خبر داد، «سمیر مقبل» وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان طی سخنانی تاکید کرد که هدیه نظامی ایران به ارتش لبنان که چند روز گذشته توسط «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام شد، غیر مشروط است.

مقبل با بیان اینکه تا ۱۰ دیگر به ایران سفر خواهم کرد، افزود: چنانچه کمک نظامی (ایران) مناسب باشد،‌ به منظور تصمیم گیری در شورای وزیران به بیروت باز خواهم گشت.

معاون نخست وزیر ابراز امیدواری کرد که کشورهایی که به ارتش لبنان کمک می‌کنند، مساعدات خود را بر اساس نیازهای ارتش این کشور تقدیم کنند.

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه گذشته طی سفری به بیروت با «تمام سلام» نخست وزیر لبنان دیدار و از عزم تهران برای تقدیم هدیه نظامی به ارتش لبنان سخن گفت.

وی طی سخنانی مطبوعاتی در مقر نخست وزیری لبنان گفت: درباره تحولات سیاسی منطقه و تلاش‌های اسرائیل برای سوء استفاده از تحولات منطقه‌ای و همچنین درباره روابط دوجانبه گفت‌‌وگو کردیم.

شمخانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد هدیه‌ای نظامی به ارتش لبنان تقدیم کند، تاکید کرد: زمان اعطای این هدیه طولانی مدت نخواهد بود بلکه در اسرع وقت و طی سفر وزیر دفاع ایران به لبنان به ثمر خواهد نشست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری