کد خبر: 7978

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تمام حرف و حدیث هایی که درباره حضور من در وزارت علوم شنیده می شود شایعه است.

به گزارش قم خبر ؛ دانا نوشت: نیمی از مدت زمانی که رئیس جمهور کشورمان فرصت دارد تا وزیر جدید علوم، تحقیقات و فناوری را معرفی کند گذشت و حالا گمانه زنی ها در خصوص چهارمین وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای این منصب، بیشتر و بیشتر می شود.

اواخر مرداد ماه سال جاری بود که مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرای خود اولین کارت قرمز وزرای دولت یازدهم را به فرجی دانا، وزیر علوم کابینه روحانی نشان داد و بعد از ظهر همان روز بود که خبر رسید رئیس جمهور محمد علی نجفی، گزینه ناکام وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته را به عنوان سرپرست موقت این وزارتخانه معرفی کرده است و و حالا نزدیک به ۴۰ روز دیگر فرصت باقی است تا رئیس جمهور وزیر جدید را به مجلس معرفی کند.

در این بین طی هفته های اخیر از علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان یکی از مطرح ترین گزینه ها برای تصدی وزارت علوم نام برده می شود. صالحی از جمله معدود شخصیت هایی است که در دولت های مختلف سمت داشته است. این استاد دانشگاه صنعتی شریف، سابقه وزارت امور خارجه کشورمان در دولت دهم را نیز دارد.

از همین رو علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در پاسخ به این سوال که گفته می شود شما گزینه نهایی دولت برای تصدی وزارت علوم هستید اظهار داشت: خیر؛ این موضوع شایعه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت از شما در خواستی در این رابطه نداشته افزود: تا این لحظه که با شما صحبت می کنم چیزی مطرح نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری