دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ائتلاف غربی – عربی به رهبری آمریکا صلاحیت لازم برای مبارزه با تکفیری‌های تروریست را ندارد، زیرا خود، عامل به وجود آورنده آنهاست.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، سیدیحیی رحیم صفوی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در حرم حضرت معصومه(س) اظهار کرد: اگر بخواهیم معنای عملی تقوا، اخلاص و جهاد فی سبیل‌الله را بیابیم باید به سیره امام راحل و شهدا مراجعه کنیم.

وی افزود: تقوای بالای امام خمینی(ره) سبب شد حکمت الهی بر زبان ایشان جاری شود و او امور این کشور از جمله جنگ تحمیلی را با تقوای الهی و حکمتی که بر اثر تقوا به دست آورده بود، اداره کرد، معنای جهاد را نیز فرزندان دلاور این ملت و بیش از دو میلیون نفر بسیجی داوطلب و رزمندگان بسیج و سپاه معنا کردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه تقوا و جهاد بالاترین فضیلت برای انسان و جوامع بشری محسوب می‌شوند، گفت: در ایران اسلامی، این مفاهیم معنای عملی یافتند و به الگویی برای ملت‌های دیگر مسلمان تبدیل شد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس حماسه‌ای فرهنگ‌ساز و الهام‌بخش است که به دلیل حقانیتش از جاودانگی برخوردار است و به همین دلیل باید همواره به گونه‌ای پویا در حافظه تاریخی ملت ایران جاری باشد تا هویت اسلامی و ملی نسل‌های امروز و آینده کشورمان را بر اساس آموزه‌ها و شاخصه‌های اصلی انقلابی و اسلامی بسازیم و در نهایت به امنیت پایدار، سلامت محیط روانی و فرهنگی برای همیشه برسیم.

رحیم صفوی با تاکید بر وظیفه همگانی مبنی بر تحلیل و توصیف منصفانه و صادقانه جنگ تحمیلی و عملکرد نیروهای مسلح ایران در آن دوران خاطر نشان کرد: باید از بیان مطالب غیر واقعی در سخنان و نوشته‌ها پرهیز کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) دفاع مقدس را پیامی برای همه ملت‌های اسلامی و مظلومانی که به دنبال آزادی و استقلال هستند، دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها و هنرمندان نباید در ترسیم و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل آینده اهمال کنند، وگرنه ظلمی بزرگ به آیندگان صورت گرفته است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس، دامنه اقتدار و عظمت ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید و الگویی تمام عیار از اسلام ناب محمدی(ص) یا همان تشیع را به همه دنیا نشان داد؛ دفاع مقدس ملت ایران مکتب مقاومت را در جهان شکل داد، همان مقاومتی که در حال حاضر در قالب حزب‌الله لبنان تجلی یافته و در فلسطین اشغالی، می‌تواند جنگ 55 روزه را اداره کند.

رحیم صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتحاد دو قطب شرق و غرب علیه جمهوری اسلامی در جریان جنگ ایران و عراق و همچنین حمایت کشورهای عربی از صدام خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی که حامی صدام بود بیشترین خوشحالی را داشت، زیرا منابع اقتصادی و انسانی سه کشور ایران، عراق و کویت به نفع آنها از بین رفت و تضعیف شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جبهه صهیونیستی، غربی و عربی در جنگ هشت ساله، اسقاط نظام جمهوری اسلامی در حد عالی و لغو قرارداد الجزایر در سطح حداقلی بود که البته جلوگیری از صدور فرهنگ انقلاب اسلامی به سایر ملت‌ها را هم به عنوان هدف متوسط دنبال می‌کردند.

وی تصریح کرد: آنها که به دنبال اسقاط جمهوری اسلامی بودند خودشان سقوط کردند؛ حتی شوروی که قدرتی در آن دوران محسوب می‌شد در سال 1991 به 15 کشور تجزیه شد و آمریکا هم بیش از 5 هزار کشته در جنگ‌های عراق و افغانستان داد و میلیاردها دلار هم هزینه کرد که نتیجه آن انزجار جهانی علیه غرب و شکست هیبت پوشالی‌اش بود؛ اگر امروز آمریکا قدرتی داشت به سوریه حمله می‌کرد ولی در حال حاضر یال و کوپالش شکسته شده است.

رحیم صفوی با بیان اینکه به عقیده همه دانشمندان و کارشناسان بین‌المللی، بیداری اسلامی از جمله تاثیرات انقلاب اسلامی است، گفت: به عنوان مثال شیوه حوثی‌ها در یمن، برگرفته از اندیشه و تفکر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) است.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) افزود: بیداری اسلامی دارای قدرتی نرم و فکری است و سبب شده که مسلمانان به این نتیجه برسند، می‌توان از دل مفاهیم قرآنی و آنچه پیامبر اکرم(ص) تعلیم کرده، حکومتی مقتدر تشکیل داد، به همین دلیل قابل خاموشی و جلوگیری نیست.

وی با طرح این سؤال که آیا دولتمردان ما پس از پایان جنگ، همان روحیه جهادی دفاع مقدس را در اصلاح سیستم اداری کشور و اداره امور و توسعه همه‌جانبه بکار بستند یا خیر گفت: دولتمردان باید پاسخ ملت را بدهند، چرا از ظرفیت جهادی داخلی استفاده نکردند و آن را بکار نگرفتند و حتی ساختارهای انقلابی مانند جهاد سازندگی را در وزارت کشاورزی ادغام کردند و حتی به دنبال ادغام سپاه و ارتش هم رفتند که البته رهبر معظم انقلاب در همان هفته نخست رهبری فرمان لغو این ادغام را صادر کردند.

رحیم صفوی در ادامه با اشاره به جریان داشتن فتنه‌ای بزرگ در سطح منطقه خاطر نشان کرد: آمریکا و برخی کشورهای عربی مانند عربستان و مصر دست‌اندرکاران این فتنه هستند که در قالب ائتلافی علیه تکفیری‌ها تجلی یافته است.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ابتدا باید دید چه کسانی گروه‌های تروریستی تکفیری را به وجود آوردند و به سوریه اعزام کردند، بیان کرد: یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس درب زندان‌های خود را باز و اعدامی‌ها را آزاد کرد به شرطی که به سوریه بروند و کارهای تروریستی انجام دهند و همین افراد سه سال جنگ داخلی در سوریه را رقم زدند و سبب کشته شدن و آوارگی میلیون‌ها نظامی و مردم عادی سوری شدند و جالب اینکه ائتلاف مذکور، در حال حاضر به دنبال سرکوبی این گروه‌ها به ویژه داعش است.

وی گفت: سؤالات بسیاری در مورد این ائتلاف غربی – عربی وجود دارد که باید به بررسی و تحلیل آنها پرداخت؛ از نظر من تحولات امنیتی که در عراق و سوریه رخ داده بازتاب اندیشه‌های راهبردی سیاسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای منطقه است و سازمان‌های اطلاعاتی غربی، گروه‌های تکفیری را با اندیشه‌ای ضد شیعی و بعثی شکل دادند تا به تضعیف محور مقاومت در مقابل صهیونیست‌ها بپردازند؛ یکی دیگر از اهداف غرب از تشکیل این گروه‌ها، ناامن‌سازی و تضعیف کشورهای اسلامی است.

رحیم صفوی با بیان اینکه کشورهای غربی اهداف نهایی خود از تشکیل این گروه‌ها را هنوز آشکار نکرده‌اند، تصریح کرد: با این حال تضعیف کشورهای اسلامی به نفع رژیم صهیونیستی کاملا مشهود است، زیرا از هر طرف که مسلمانان کشته شوند به نفع صهیونیست‌هاست البته اگر بتوانیم با همدلی همگانی، این فتنه را خاموش کنیم، آنگاه نظام سیاسی در عراق و سوریه قوی‌تر و ارتباط آنها با جمهوری اسلامی مستحکم‌تر خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی‌خواهند خاورمیانه را ترک کنند، زیرا تا زمانی که نفت در اینجا وجود دارد، آنها هم خواهند بود، به همین دلیل شروع به جنگ‌افروزی مداوم میان کشورهای منطقه می‌کنند.

وی بیان کرد: تا زمانی که فروش سلاح و ایجاد پایگاه نظامی در خاورمیانه امکان‌پذیر است، کشورهای غربی به جنگ‌افروزی خواهند پرداخت.

رحیم صفوی با بیان اینکه حضور نیروهای بیگانه در منطقه جز افزایش بی‌ثباتی ارمغانی نخواهد داشت، گفت: جمهوری اسلامی ایران محور مبارزه با گروه‌های تکفیری با تفکر وهابیت بوده و در عمل، مشاوره نظامی به سوریه و عراق می‌داد و کمک‌های معنوی می‌کرد؛ ائتلاف غربی – عربی به رهبری آمریکا صلاحیت لازم برای مبارزه با تکفیری‌های تروریست را ندارد زیرا خود، عامل به وجود آورنده آنهاست و همچنین عزم و اراده کافی برای نابودی داعش و دیگر گروه‌ها وجود ندارد، ضمن اینکه امکان دارد هدف از ائتلاف، سوق دادن مجدد تروریست‌ها به سمت سوریه باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری