کد خبر: 7498

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی معتقد است که صحبت های دیوید کامرون پس از ملاقات با روحانی، یک نامردی دیپلماتیک بود.

به گزارش قم خبر ، محمدنبی حبیبی در گفت وگو با ایسنا، درباره دیدار رئیس جمهور ایران با نخست وزیر انگلیس اظهار کرد: در عالم دیپلماسی بنا بر تعامل و ارتباط و گفت و گو است. در نفس ملاقات روحانی و کامرون نمی توانیم ایرادی به آقای رئیس جمهور بگیریم چون دیدار رئیس جمهور با روسای جمهور و نخست وزیران سایر کشورها، جز در برخی استثنائات مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی طبیعی به حساب می آید، اما من این رفتار زشت کامرون را تقبیح می کنم.

وی اضافه کرد: اگر لاطائلاتی که کامرون بعد از ملاقات با آقای روحانی گفت را قبل از ملاقات گفته بود، یقینا رئیس جمهور ما با او ملاقات نمی کرد. من این کار کامرون را یک نوع نامردی دیپلماتیک می دانم که بیاید ملاقات کند و بعد از آن، یک سری حرف های غیر واقعی و توهین آمیز را بگوید. من معتقدم که یک کار خلاف اخلاق و خلاف عرف دیپلماتیک از سوی کامرون انجام شد و باید نخست وزیر انگلیس را به خاطر این کارش محکوم کنیم.

حبیبی همچنین در واکنش به صدور مجوز فعالیت برای جبهه پایداری بیان کرد: این یک کار عادی و خوبی بود که اعضای پایداری انجام دادند. البته اعضای جبهه پایداری گفته بودند که نمی خواهیم کار حزبی کنیم و من همان موقع هم تعجب کردم چون جبهه پایداری همه افعال حزبی را از ابتدای تشکیل انجام می داد. حالا هم که خودشان پذیرفته اند به عنوان یک حزب شناسنامه دار شناخته شوند، من از این موضوع استقبال می کنم. جبهه پایداری در اصول جزء جریان اصولگرایی به حساب می آید البته ممکن است سلیقه اعضای جبهه پایداری با برخی از تشکل های اصولگرا متفاوت باشد.

او در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان می توانند با جبهه پایداری به یک لیست واحد انتخاباتی برسند؟ اظهار کرد: من اصولا الان ائتلاف بین اصولگرایان را حتی بین سلیقه های مختلف، دارای یک زمینه مساعد می بینم. تمام تلاش موتلفه هم این است که این زمینه را توسعه دهد. ما معتقدیم در انتخابات آینده اصولگرایان از جمله جبهه پایداری بهتر است با محوریت جامعتین (جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز تهران) وارد انتخابات شوند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان درباره زمزمه های افتراق بین اصولگرایان یادآور شد: ممکن است در جریان های سیاسی یک سری مشترکات اصولی وجود داشته باشد اما این که بخواهیم در تمام اصول و فروع و سلیقه ها همه یک جور فکر کنند توقع نادرستی خواهد بود. اتفاقا در شرایط فعلی سیاسی، تمایل به همگرایی در بین اصولگرایان نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. ما معتقدیم این تمایل را باید توسعه دهیم. اصولگرایان به خصوص برای انتخابات آینده خبرگان و مجلس شورای اسلامی ناگزیر از ائتلاف هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری