کد خبر: 7494

امام جمعه قم گفت: غربی ها در حال دم از مبارزه با داعش می زنند که خودشان این گروه را در سوریه برای مبارزه با دولت این کشور تجهیز کردند، اما ایران در خط مقدم مبارزه با گروه داعش است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قم که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس گنجینه ای پایان ناپذیر است و باید هنرمندان ما صحنه های دفاع مقدس را به تصویر بکشند تا این دوران به الگویی برای جوانان ما مبدل شود، دفاع مقدس یکی از مهمترین مقاطع تاریخی کشور ما بوده است و ما در این دوران چگونه فکر کردن و چگونه عمل کردن را آموختیم.

وی تصریح کرد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس توکل به خدا و خودباوری را داشتند، رزمندگان از سلاح های نظامی استفاده می کردند، اما سلاح اصلی آنها اتکا به خداوند بود و رزمندگان اسلام از امدادهای غیبی بهره مند شدند، ما هم باید قدر خانواده های شهدا را بدانیم و در تکریم آنها کوتاهی نکنیم.

امام جمعه قم با اشاره به ضرورت ازدواج ساده گفت: اول ذی الحجه سالگرد ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است و این ازدواج نمونه یک ازدواج ساده و بی تکلف بود که باید الگویی برای ازدواج ما مسلمانان باشد، باید خانواده ها زندگی نسل جوان را به گونه ای تنظیم کنند که سبب مشقت برای خودشان و جوانان نشوند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تربیون سازمان ملل را فرصتی برای اعلام نظرات جمهوری اسلامی دانست و افزود: همه ساله روسای جمهور ایران با سفر به محل سازمان ملل نظرات ایران را به گوش جهانیان می رسانند و این یک فرصت است، چون غول های رسانه ای غربی واقعیت ها را در خصوص ایران نمی گویند.

وی تصریح کرد: امسال سفر رئیس جمهور به نیویورک همزمان با مذاکرات هسته ای است، مسئولان در مذاکرات هسته ای باید مراقب حفظ خطوط قرمز نظام باشند، مقام معظم رهبری هم اخیرا در خصوص ائتلاف ضد داعش افشاگری کردند، غربی ها در حال دم از مبارزه با داعش می زنند که خودشان این گروه را در سوریه برای مبارزه با دولت این کشور تجهیز کردند، اما ایران در خط مقدم مبارزه با گروه داعش است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به تحولات یمن بیان کرد: مردم یمن در یک ماه اخیر با حضور در خیابان های صنعا اعتراضات خود را بر ضد دولت این کشور بیان کردند، آنها در اعتراضات خودشان از شعارهای ملی استفاده کردند و این سبب پیوستن اقشار مختلف مردم یمن به اعتراضات ضد دولتی شد و باید به انقلابیون یمن برای این تدبیر تبریک گفت، در نهایت هم دولت یمن با استعفای نخست وزیر این کشور ساقط شد، اما باید انقلابیون یمن خودشان را برای گام های بعدی آماده کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری