دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جمهوری اسلامی محور مبارزه با گروه‌های تکفیری است و آمریکا صلاحیت مبارزه با این گروه‌ها را ندارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد،  با اشاره به ضرورت نشر فرهنگ دفاع مقدس اظهار کرد: همه ما موظف هستیم که در توضیح جنگ به صورت منصفانه عملکرد رزمندگان را بیان کنیم و از گفتن سخنان غیر واقعی پرهیز کنیم، اگر اقشار مختلف جامعه از جمله هنرمندان نسبت به ترسیم دفاع مقدس و انتقال آن به نسل آینده کوتاهی کنند، ممکن است که فرهنگ دفاع مقدس در آینده به فراموشی سپرده شود.

وی تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس الگویی از اسلام ناب محمدی را به جهانیان نشان دادیم و دفاع مقدس سبب تشکیل مکتبی به نام مقاومت در جهان شد، حزب الله لبنان و گروه های فلسطینی الگوی مقاومت را از ملت ایران گرفتند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به دشمنی مستکبران با جمهوری اسلامی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس دو رویدادی بود که خارج از کنترل و اراده آمریکا و شوروی سابق اتفاق افتاد، دفاع مقدس تنها جنگی پس از جنگ جهانی دوم بود که دو قطب شرق و غرب در عین دشمنی در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

صفوی اهداف دشمنی بعثی را از حمله به ایران متعدد دانست و افزود: لغو قرارداد الجزایر، تجزیه ایران و ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی از جمله اهداف دشمن در ابتدای جنگ بود، اما با گذشت ده ها سال از پایان جنگ نه تنها نظام جمهوری اسلامی ساقط نشد، بلکه این نظام بعثی بود که سرنگون شد.

وی تصریح کرد: آمریکا به دو کشور عراق و افغانستان حمله کرد، اما این جنگ ها به کشته شدن هزاران سرباز آمریکایی منجر شد و میلیاردها دلار هزینه را بر دست آمریکا گذاشت، امروزه آمریکا ضعیف تر از گذشته شده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بیداری اسلامی اظهار کرد: بیداری اسلامی به مانند امواج اقیانوس است که امکان جلوگیری از آن نیست و ملت های مسلمان امروزه به این نتیجه رسیدند که از دل قرآن می توان حکومت تشکیل داد.

صفوی حفظ فرهنگ جهادی را ضروری دانست و افزود: دولت مردان ما نه تنها از ظرفیت های جهادی استفاده نکردند، بلکه ساختارهای جهادی همچون جهاد سازندگی را در وزارت خانه ها ادغام کردند، حتی آنها به دنبال ادغام سپاه و ارتش بودند، اما مقام معظم رهبری مانع از این ادغام شدند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به فتنه داعش گفت: فتنه ای در جهان اسلام در حال اتفاق افتادن است، امروزه همان کسانی که داعش را تشکیل دادند، برای مبارزه با آن ائتلافی را تشکیل دادند، این در حالی است که آنها در چند سال اخیر چند ده هزار نیروی تکفیری را برای مبارزه با دولت سوریه وارد این کشور کردند و از آنها حمایت کردند.

وی تصریح کرد: گروه های تکفیری با یک اندیشه ضد شیعی تشکیل شدند و تشکیل این گروه ها برای تضعیف محور مقاومت بوده است، گروه های تکفیری برای نا امن کردن کشورهای اسلامی و تجزیه این کشورها تشکیل شده است و عملکرد این گروه ها به نفع رژیم صهیونیستی بوده است.

صفوی هدف آمریکایی از ائتلاف ضد داعش را گسترش پایگاه های نظامی در منطقه دانست و افزود: آمریکا به دنبال ترک منطقه نیست، چون در این منطقه نفت وجود دارد، مشکلات منطقه ای راه حل منطقه ای دارد و ورود نظامی قدرت های جهانی به منطقه باعث تشدید اوضاع و گسترش بحران می شود.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی محور مبارزه با گروه های تکفیری است و آمریکا صلاحیت مبارزه با این گروه ها را ندارد، چون خودش گروه های تکفیری را به وجود آورده است و آمریکا عزم و اراده جدی برای مبارزه با آنها را ندارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری