کد خبر: 7483

درحالی حملات ائتلاف بین المللی ضد داعش برای سومین روز متوالی در مناطق مختلف سوریه ادامه یافت که خشم و غضب مردمی سراسر مناطق شرقی سوریه را به دلیل انتشار عناصر تکفیری در مناطق مسکونی فرا گرفته است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حملات هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در کنار ترس و وحشتی که در میان عناصر گروه تروریستی تکفیری «داعش» ایجاد کرده، با خشم و غضب مردمی همراه شده که اشکال و انواع مختلفی از جمله تظاهرات و تهدید به ترور به خود گرفته تا اهالی این مناطق اعتراض خود به انتشار گسترده عناصر تکفیری در مناطق خود بیان کنند، به ویژه آنکه حملات ائتلاف بین المللی در روزهای گذشته کشته و زخمی شدن تعدادی از اهالی مناطق مورد حمله را درپی داشته است.

 
در این راستا اهالی شهرک «الهول» از توابع استان حسکه با برگزاری تظاهراتی گسترده وتجمع مقابل مقر این گروه در شورای شهرک از عناصر تکفیری داعش خواستند، هرچه سریع‌تر از الهول خارج شوند تا آنها را قربانی این حملات نکنند، اما این اعتراض‌ها با شلیک هوایی عناصر داعش مواجه شد که تلاش داشتند، معترضین را متفرق کنند. 

 
منابع محلی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کردند که عناصر داعش در شهر «شدادی» از توابع استان حسکه برای مقابله با حملات ائتلاف بین المللی و گمراه ساختن آنها اقدام به از بین بردن خاکریزهایی کردند که در این شهر و اطراف آن ایجاد کرده بودند.

 
در دیر الزور گروه‌های مسلح تروریستی که داعش بر آن تسلط دارد، تحرکاتی را علیه این گروه تکفیری آغاز کردند، از جمله اینکه یکی از عناصر گروه‌های بیعت کننده با داعش اقدام به ترور سرکرده داعش در کوی «الرشدیه» در شهر دیر الزور کرد که سه ماه پیش بر آن تسلط یافته بودند.

 
پس از این عملیات ترور، داعش اقدام به بازداشت شماری از مظنونان این حادثه در میان گروه‌های بیعت کننده و اهالی منطقه کرد تا به دنبال آن و به دلایل نامعلوم اقدام به برکناری سرکرده خود در این منطقه کند و به جای آن سرکرده جدیدی با تابعیت تونسی را برای آن منصوب کند.

 
در ریف دیر الزور نیز دو شهر البوکمال و المیادین و تعدادی از روستاهای این منطقه نیز شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به ورود و استقرار عناصر تکفیری داعش در این مناطق برای فرار از حملات ائتلاف بین المللی ضد داعش بود، به گونه‌ای که گروهی به نام «کفن سفید» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت عدم خروج هرچه سریع‌تر عناصر داعش از این مناطق اقدام به ترور آنها خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری