کد خبر: 7478

وزیر بهداشت با بیان اینکه مصرف پالم از اول مهر از لبنیات حذف شده است،‌گفت: تصمیم سازمان غذا و دارو مبنای علمی دارد و اگر این سازمان در مورد جایگزینی روغن پالم با روغن کنجد و زیتون در لبنیات تصمیم بگیرد، می‌پذیرم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس سید حسن قاضی‌زاده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم بیست و ششمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد که با حضور مقامات عالیرتبه کشوری برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شما با این موضوع که صنایع لبنی گفته‌اند روغن زیتون و کنجد را جایگزین پالم می‌کنند، موافقید گفت: ما با هر چه که سازمان غذا و دارو برای جایگزینی روغن پالم در لبنیات اعلام کند موافق هستیم.

وی افزود: سازمان غذا و دارو برای تصمیم حتما کارهای کارشناسی انجام می‌دهد و تصمیم‌شان مبانی علمی دارد بنابراین اگر استفاده از روغن‌های گیاهی زیتون و کنجد را تأیید کردند ما هم با آن موافقیم.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سؤال که با توجه به ممنوعیت استفاده از روغن پالم از ابتدای مهرماه در صنایع لبنی به جای آن چه روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار داشت: پاسخ این سؤال را باید از مسئولین غذا و دارو و کسانی که پروانه بهره‌برداری می‌د هند، بپرسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری