کد خبر: 7459

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به تهدید داعش عنوان داشت که مبارزه با این گروه و دیگر گروه های افراطی شامل چند بخش می شود.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر،به گزارش نیویورک تایمز، "باراک اوباما" در بخشی از سخنان خود تاکید کرد که ایالات متحده در جنگ با اسلام نیست. تقابلی بین آمریکا و اسلام نیست و آینده بشریت وابسته به همکاری همگان علیه افراطیون است.

اوباما در ادامه گفت: جهان باید با این چالش (افراط گری) به روش های زیر رو به‌ رو شود: نخست اینکه داعش باید سرانجام به طور کامل نابود شود. داعشی ها تنها زبان زور را می‌فهمند و آمریکا از توان خود برای کمک به نابودی این گروه استفاده می‌کند. از همین رو هر کس که به داعش پیوسته، بهتر است صحنه نبرد را ترک کند.

به گفته اوباما، چالش دوم این است که جهان اسلام باید از تفکر داعشی برائت بجوید. افکار نوجوانان را نباید با کینه آلوده کرد. اگر مسلمانان کارزارهای تبلیغاتی بر روی اینترنت و در مساجد و غیره برای مقابله با آن به راه بیندازند ایدئولوژی داعش و القاعده و بوکوحرام خواهد مرد. تسامح را باید از مدارس شروع کرد. ادیان باید به سوی هم پل بزنند.

اوباما در مورد چالش سوم گفت: مسیحیت در قدیم با جنگ‌های داخلی و خارجی همراه بود و امروزه اسلام. خشونت شیعه-سنی خاورمیانه را از هم گسیخته است. این جنگی است که برنده ندارد. به ‌ویژه سوریه نیازمند دولتی عادل و با ثبات است. بهتر است جوانان مسلمان راه سازندگی را پیش بگیرند و نه راه پیوستن به گروه‌های افراطی. هیچ خدایی این کشتار‌ها را تایید نمی‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری