کد خبر: 7454

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: مجموعاً ۱۰۰ شهید در جریان تفحص پیدا کرده‌ایم که تا دهه ماه محرم در سراسر کشور تدفین می‌شوند، پیکر ۵ شهید نیز در یک هفته اخیر کشف شده‌اند.

به گزارش قم خبر ؛ سردار سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در تهران صبح امروز (پنج‌شنبه) ۳ مهرماه ۹۳ در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: طی ماه‌های اخیر پیکر مطهر ۷۰ شهید دفاع مقدس را در یک مقطع به کشور آوردیم و ۲۹ شهید دیگر در مقطع دیگر از کردستان عراق تفحص و وارد کشور شدند. یک شهید هم در داخل کشور و در منطقه عملیاتی رمضان پیدا کردیم و مجموعاً ۱۰۰ شهید را پیدا کردیم که اینها تا دهه ماه محرم در سراسر کشور تدفین می‌شوند.

وی افزود: الآن شهدا برای شناسایی و قرنطینه هستند امادر روزهای اخیر ۵ شهید را در ارتفاعات حاج‌عمران، بیست و پنج نوزده در شمال غرب در داخل خاک عراق پیدا کردیم که جالب است بدانید بعضی از این شهدا از بچه‌های لشکر بدر عراق و از مجاهدین عراقی هستند که در دوران دفاع مقدس کنار ما می‌جنگیدند.

سردار باقرزاده با اشاره به اینکه خط دفاع مقدس هنوز هم ادامه دارد گفت: همین الآن ما کنار مردم عراق هستیم و در دوران مقدس نیز مردم عراق با ما بودند و جوانان رشید لشکر بدر عراق مقابل صدام می‌جنگیدند. لشکر بدر در آن زمان در مقابله با صدام ۷۰۰ شهید داد و هم اکنون برخی پیکرها را ما در جریان تفحص پیدا می‌کنیم، چند پیکر نیز در روزهای اخیر پیدا شده است.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: تفحص در خاک عراق هم در مجنون، هم فاو، شرق دجله، و ان‌شاءالله آن‌طور که در دستور کار قرار گرفته است در العماره ادامه دارد و همچنین در منطقه کردستان عراق اعم از پنجوین، منطقه عمومی دربندی‌خان، شاخ شمیران، ماووت و منطقه حاج‌عمران در دستور کار است و آخرین خبر هم اینکه ۵ شهید طی همین یک هفته اخیر در جریان تفحص پیدا شده‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری