بازگشت راحت ۳ تبعه فرانسوی وابسته به عناصر تروریستی به کشور موجی از انتقادها را از عملکرد ضعیف دولت پاریس در تعامل با این عناصر به همراه داشته است.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، سه تبعه فرانسوی وابسته به تروریست‌های سوریه، روز سه‌شنبه از ترکیه وارد شهر «مرسلیا» در فرانسه شدند. در حالی‌که پلیس فرانسه در پاریس منتظر بازگشت آنها بود.

«ژان ایو لو دریا» وزیر دفاع فرانسه با اذعان به شکست پلیس در بازداشت این شورشیان، گفت: «دلیل این شکست مشکلات ناشی از نبود همکاری خوب با دولت ترکیه بوده است.»

«برنار کازنوف» وزیر کشور فرانسه نیز اظهار داشته است برای ممانعت از وقوع چنین اتفاقات در آینده، بایستی رایزنی‌های عمیقی میان دولت‌های فرانسه و ترکیه انجام شود.

وزیر کشور فرانسه، اخیرا اعلام کرد به زوی به ترکیه خواهد رفت تا تحقیق‌های اداری درخصوص برخی مسائل را اجرایی کند.

همزمان شدن این رسوایی با تلاش‌های دولت فرانسه برای مشارکت در حملات نظامی در خاک عراق علیه گروه‌های تروریستی، برای پاریس بسیار بد است.

جناح‌های راست و راست افراطی فرانسه، روز چهارشنبه با انتقاد از بازگشت راحت این سه شورشی فرانسوی به کشور، این رویداد را «خطایی نابخشودنی» توصیف کردند.

«کریسیتین استروسی» نماینده جناح راست افراطی در پارلمان فرانسه گفت: «این سه شهروند ما را خوار و مضحکه جهانیان کردند. این دولت بی‌کفایت است.»

اما جناح ملی (راست افراطی) از «غیر حرفه‌ای بودن دولت فرانسه» انتقاد کرده است.

این در حالی است که پارلمان فرانسه، هفته گذشته لایحه مبارزه با تروریسم را تصویب کرد که به موجب آن مظنونانی که قصد عزیمت به سوریه و عراق برای پیوستن به گروه تروریستی «داعش» را دارند، اجازه خروج از کشور را ندارند و گذرنامه‌های آنها ضبط می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری