کد خبر: 7433

وزیر امور خارجه کشورمان درباره مذاکرات هسته‌ای گفت:‌ ما در ارائه و بررسی راه‌حل و رسیدن به توافق جامع کاملا جدی و مصمم هستیم و امروز فرصت کم نظیری پیش روی غرب برای حل این بحران ساختگى وجود دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چهارشنبه در نیویورک و در حاشیه شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان دیدار کرد و طی آن روند مذاکرات هسته‌ای و یرخی محورها و موضوعات مطرح در جلسات کارشناسی را مورد تبادل نظر قرار دادند.

ظریف خاطرنشان کرد:‌ ما در ارائه و بررسی راه‌حل و رسیدن به توافق جامع کاملا جدی و مصمم هستیم و امروز فرصت کم نظیری پیش روی غرب برای حل این بحران ساختگى وجود دارد.

وزیر خارجه آلمان نیز با اعلام اینکه برلین از رسیدن به توافق جامع حمایت می‌کند، گفت: برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای مشارکت ایران تاثیرگذار است.

* مصمم هستیم مذاکرات هسته‌ای با هیچ موضوع دیگری همراه نشود

وزرای خارجه ایران و یونان نیز طی دیدار امروز ضمن مرور کلی مناسبات دو کشور افزایش تماس و تبادل نظر پیرامون موضوعات متعدد منطقه‌ای را مورد توافق قرار دادند.

ظریف در این ملاقات همچنین با اشاره به اینکه مصمم هستیم مذاکرات هسته‌ای با هیچ موضوع دیگری همراه نشود، دیدگاه و مواضع صریح و روشن ایران در خصوص شرائط دستیابی به راه حل جامع در مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه یونان در این دیدارگفت یونان امیدوار است با تداوم تلاش‌ها موانع موجود در رسیدن به توافق رفع شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری