کد خبر: 7409

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی چهارشنبه شب از انجام حملات جدید به مواضع داعش در سوریه از جمله به یک مجموعه پالایشگاهی نفت خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از روزنامه «یو‌اس‌ای‌تودی» خبر داد، فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی چهارشنبه شب اعلام کرد جنگنده‌های آمریکا، عربستان و امارات چندین نقطه در سوریه را هدف قرار داده‌اند.

این اهداف شامل مجموعه‌ای متشکل از ۱۲ پالایشگاه کوچک بوده است که به گفته آمریکا در اختیار گروه «داعش» قرار داشته و این گروه از آن کسب درآمد می‌کرده است.

در بخشی از بیانیه آمریکا آمده است: «فعلا در حال ارزیابی نتیجه حمله به پالایشگاه‌ها هستیم، اما نشانه‌های اولیه از موفقت حملات حکایت دارد. یک خودروی داعش هم نابود شده است. این پالایشگاه‌های کوچک سوخت مورد نیاز برای عملیات‌های داعش، هزینه‌های عملیات‌های جاری آن‌ها در عراق و سوریه را تأمین کرده و ضمنا سرمایه‌ای برای عملیات‌های آتی آن‌ها بودند. با توجه به تولید روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ بشکه بنزین در این پالایشگاه‌ها، تخمین زده می‌شود که داعش از آن‌ها روزانه تا ۲ میلیون دلار درآمد داشته است.»

در حملات چهارشنبه شب از ترکیبی از جنگنده‌ها و پهپادها استفاده شده است. اهداف این حملات در شرق سوریه در نزدیکی شهرهای «المیدان»، «حسکه» و «ابوکمال» قرار داشته‌اند. علاوه بر این، آمریکا اعلام کرده است که چهارشنبه شب یک خودروی داعش در نزدیکی منطقه «دیر الزور» در شرق سوریه هدف قرار گرفته است.

ائتلاف تحت هدایت آمریکا روز چهارشنبه پنج حمله دیگر نیز در سوریه و عراق انجام داده بود. آمریکا از روز سه‌شنبه رسما عملیات نظامی در سوریه را آغاز و اعلام کرد این حملات تا مدتی ادامه خواهد یافت. دولت هلند روز چهارشنبه اعلام کرد که بر اساس برنامه‌ای که از آمریکا دریافت کرده، فاز اول عملیات علیه داعش بین ۶ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری