کد خبر: 7405

نخست وزیر عراق از جامعه بین‌الملل خواست تا عملا به عراق کمک کند و تنها به حرف بسنده نکند.

به گزارش قم خبر ، ايسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق‌ نوشت: حیدر العبادی‌، نخست وزیر عراق‌ طی بیانیه‌ای در حاشیه نشست خود با باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا و ملک عبدالله دوم،‌ پادشاه اردن و وزیر خارجه عراق و وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در نیویورک اعلام کرد‌، جامعه بین‌الملل باید کمک عملی به عراق در جنگ علیه داعش ارائه دهد. ما خواهان اجرای عملی این حمایت‌ها هستیم و نباید تنها به حرف اکتفا شود.

وی خاطرنشان کرد: داعش هر روز به سربازگیری گروه‌های جدیدی از جوانان می‌پردازد. عراق نمی‌تواند منتظر بماند تا کمک‌ها برسد چرا که نیروهای ما علی رغم جانفشانی‌هایی که برای حفظ وحدت و حاکمیت کشورشان می‌کنند، می‌توانند پیروزی را رقم بزنند.

العبادی گفت: منطقه در وضعیت تنش به سر می‌برد که این مساله باعث شکل گیری این گروه‌های ترویستی شده است و این عراق است که بهای این امر را می‌پردازد ما نمی‌خواهیم که در این تنش‌ها جانبداری هیچ طرفی را بکنیم بلکه ما از مردم حمایت می‌کنیم.

این مقام عراق اظهار کرد: بغداد تمایل دارد تا روابط با کشورها را براساس حسن همجواری برقرار کند و به وزیر خارجه کشورمان سفارش شده است تا صفحه جدیدی از روابط را بگشاید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری