کد خبر: 7376

اطلاعات ورود و خروج نفتکش‌ها از بنادر نشان داد که شرکت پالایشگاهی اسار هند در ۸ ماه نخست امسال روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰.۰۶ درصد بیشتر است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رویترز بر اساس اطلاعات ورود و خروج نفتکش‌ها نوشت، شرکت پالایشگاهی اسار هند در ماه آگوست در مقایسه با ماه گذشته حدود ۵ درصد نفت بیشتر از ایران خریداری کرده است و محموله‌های وارداتی این شرکت از تهران در ۸ ماه نخست امسال ۵۰.۰۶ درصد افزایش یافته است.

این پالایشگاه خصوصی در ماه آگوست روزانه ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، زمانی‌که واردات نفت پالایشگاه‌های پالایش‌کننده نفت ایران به علت مشکلات بیمه‌ای محموله‌های نفتی کند شده بود، حدود ۲۱ درصد بیشتر است.

پالایشگاه اسار در بازه زمانی ژانویه تا آگوست امسال روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است. این شرکت در سه ماه نخست امسال خرید نفت از ایران را افزایش داد تا به دهلی‌نو برای رسیدن به هدف واردات روزانه ۲۲۰ هزار بشکه نفت از ایران در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۱۴ کمک کند.

واردات نفت هند از ایران در بازه زمانی ژانویه تا آگوست نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تقریبا ۵۰ درصد افزایش یافته و به ۲۷۱ هزار بشکه در روز رسیده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری