کد خبر: 7340

وزارت دفاع آمریکا از نابودی گروه تروریستی موسوم به "خراسان" که از سوریه به عنوان پایگاهی برای آموزش تروریستهای غربی و اروپایی برای اقدامات تروریستی استفاده می کرد، خبر داد.

به گزارش قم خبر ، مهر به نقل از روسیا الیوم، "جان کربی" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) اعلام کرد که "محسن الفضلی" سرکرده گروه تروریستی موسوم به "خراسان" در سوریه ( یکی از شاخه های گروه تروریستی "جبهه النصره" در سوریه) به همراه خانواده اش، در جریان حملات روز گذشته جنگنده های آمریکا و ائتلاف به هلاکت رسید.

وی در این خصوص گفت: کسانی که علیه منافع ملی آمریکا توطئه چینی می کردند و برنامه هایی سوئی در این زمینه داشتند، به هلاکت رسیدند.

رسانه های عربی نیز به نقل از برخی نزدیکان الفضلی اعلام کردند که وی در جریان حملات هوایی روز سه شنبه در حومه ادلب به هلاکت رسیده است.

پیش از این نیز فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرده بود که ارتش آمریکا اقداماتی را برای جلوگیری از حملات محتمل تروریستهای القاعده علیه منافع ملی آمریکا و غرب که پایگاه امنی را در سوریه برای خود دست و پا کرده اند انجام داده است.

ژنرال «ویلیام مایویل» از مسئولان ارشد وزارت دفاع آمریکا نیز در این خصوص اظهار داشت: بیش از ۴۰ فروند موشک از نوع " توماهاک" از ناو جنگی که در دریای سرخ مستقر بود به سمت مواضع داعش در سوریه شلیک شد که غالب این موشکها به مواضع گروه خراسان در سوریه اصابت کرده است.

این حملات موشکی انبار تسلیحات و تاسیسات مخابراتی و مراکز فرماندهی گروه خراسان را مورد هدف قرار داد.

مایویل همچنین در ادامه خاطر نشان شد که هدف گروه تروریستی خراسان جنگ با نظام سوریه نیست بلکه محکم کردن پایگاههای خود در سوریه با هدف آغاز حملاتی تروریستی علیه غرب و آمریکاست.

شایان ذکر است در هفته های اخیر سازمان اطلاعات آمریکا از شکل گیری گروهی در سوریه زیر نظر القاعده با هدف جذب تروریستهای غربی و اروپایی و آموزش آنها برای انجام اقدامات تروریستی در غرب و اروپاست، خبر داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری