کد خبر: 7334

رئیس سازمان انرژی اتمی آنچه را که رسانه‌های آمریکایی به عنوان پیشنهادهای جدید در مذاکرات هسته‌ای مطرح می‌کنند، حرف‌های رسانه‌ای خواند و گفت: بنا نداریم در این برهه به این صحبت‌ها پاسخ دهیم.

به گزارش قم خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، علی اکبر صالحی در جمع خبرنگاران گفت: آنها مطالبات خود را دارند و ایران هم مواضع خود را دارد، یا امروز فردا به نتیجه می‌رسیم یا فردای دورتر؛ نگران این موضوع نیستیم.

وی افزود: مسایل‌مان را در مذاکره با طرف مقابل مورد گفت‌وگو قرار می‌دهیم و بنا نداریم در این برهه حساس به مواضع رسانه‌ای پاسخ دهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی از پیشرفت در همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد و گفت: البته گله‌هایی در این باره داشتیم که تفاهم‌نامه‌هایی که امضا کرده بودیم و قرارهایی که داشتیم، آن گونه که باید در گزارش آژانس منعکس نشد.

صالحی با اشاره به دیدار سخنگوی سازمان انرژی اتمی با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس گفت: درباره دو مورد باقی مانده از آخرین مرحله همکاری با آژانس در حال برداشتن قدم‌هایی هستیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران درباره درخواست آژانس برای بازید از پارچین گفت: آن‌ها مدتی است که می‌گویند می‌خواهند از پارچین بازدید کنند.

وی افزود: این در حالی است که آن‌ها تاکنون دو بار از این مرکز بازدید داشته‌اند و نمی‌شود که هر بار خواستند بیایند و چنین درخواستی را مطرح کنند، چرا که مساله حاکمیت ملی ما مطرح است.

صالحی گفت: البته بازدید منعی ندارد، اما آن‌ها هر بار که آمدند گفتند همین یک‌بار است، اما دوباره درخواست‌شان را تکرار کردند.

وی افزود: بنابراین حاکمیت ملی ما اجازه نمی‌دهد آن‌ها به میل خودشان درخواست‌هایی داشته باشند که در چارچوب مقررات و قوانین بین‌المللی نمی‌گنجد.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما طبق توافق پادمان جامع به تعهدات‌مان عمل می‌کنیم و حتی فراتر از آن عمل کردیم، اما این روند نباید به این معنا باشد که آن‌ها هر وقت اراده کنند ما باید به آن پاسخ دهیم.

وی گفت:‌ هر وقت پروتکل الحاقی را دوباره به اجرا درآوردیم در آن چارچوب ، آن‌ها می‌توانند دسترسی‌های‌شان را وسیع‌تر کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری