یکی از مراجع تقلید بر ضرورت حفظ آرمان‌های دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: تاریخچه گرانبهای دفاع مقدس باید برای نسل‌های آینده به میراث گذاشته شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با سربازان نمونه نیروی انتظامی استان قم، با اشاره به هدف خداوند از خلقت انسان‌ها اظهار کرد: زندگی مردم در دنیا شبیه کاروانسرا است که از یک در داخل و از در دیگر خارج می‌شوند.

وی با اشاره به عمر انسان‌های زمان قدیم گفت: این انسان‌ها عمر بسیار طولانی داشتند و تاریخ عمر برخی از ایشان را 300 تا 400 سال بیان کرده است ولی بعدها طول عمر انسان‌ها کاهش یافت.

این مرجع تقلید کوتاه شدن عمر انسان‌ها را بعد از زمان نبی مکرم اسلام مورد توجه قرارداد و بیان کرد: پیامبر (ص) همواره می‌فرمودند عمر امت من بین 60 تا 70 سال است و در زمان کنونی کمتر کسی را مشاهده می‌کنیم که بیش از 70 سال سن داشته باشد و در صورتی ‌که کسی را با عمر بیش از 100 سال پیدا کنیم از عمر طولانی او به شگفت می‌آییم.

آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر اینکه زندگی ماشینی امروز موجب کوتاه شدن عمر انسان‌ها شده است، تصریح کرد: با آلودگی هوا، تنفس هوای سالم امکان‌پذیر نیست به همین دلیل بیماری و ناراحتی‌های فراوانی برای انسان به وجود می‌آید که عمر او را کوتاه می‌کند.

وی رسالت 124 هزار پیغمبر روی زمین را مورد توجه قرارداد و بیان کرد: این پیامبران برای هدایت بشر آمدند تا راه و روش مناسب زندگی را به انسان‌ها بیاموزند ولی با این وجود هنوز هم شاهد برخی رفتارهای ضد انسانی توسط برخی از انسان‌ها روی زمین هستیم.

این مرجع تقلید به رفتارهای گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: این افراد دم از مسلمانی می‌زنند اما برای محاصره یک شهر، آب را به روی مردم بسته و زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشند.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: در هیچ مذهب و آیینی کودکان گناهکار شناخته نمی‌شوند و همواره بر بی‌گناهی ایشان تأکید می‌شود.

وی با بیان اینکه بهشت و جهنم انسان‌ها در همین دنیا تعیین می‌شود گفت: این گروهک ترویستی از یک سو بدون هیچ برنامه و دلیل معقولانه‌ای انسان‌های بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و از سوی دیگر دم از بهشت می‌زنند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم ادامه داد: اگرچه نمی‌توان هیچ انسانی را بدون خطا دانست ولی پیامبران که از هرگونه خطا منزه بودند راه را نشان دادند تا در صوتی که خطایی صورت گرفت در این دنیا از راه خطا برگشته و توبه کند و بعد راه اصلاحی را پیش بگیرد.

وی اضافه کرد: هدف از برگزیدن پیامبران میان انسان‌ها، نجات جان افرادی است که می‌خواهند خطا نکنند و یا اینکه خطای خود را اصلاح کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود هفته دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: باید یاد و خاطر دفاع مقدس گرامی داشته و این تاریخچه گران‌بها برای نسل‌های بعدی به‌عنوان میراثی ماندگار تبیین شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: باید اهداف انقلاب اسلامی و شهدا را زنده کرد تا امروز قدر نظام، امنیت و استقلال و آزادی را بیشتر بدانیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری