کد خبر: 7266

حسن کامران به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، یک نفر از وکلای ملت را به عنوان ناظر در هیئت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردند.

انتخابات یک نفر از نمایندگان مجلس در شورای ناظر بر صدا و سیما از چندین هفته قبل یکی از پرحاشیه‌ترین دستور کارهای صحن علنی پارلمان بود چرا که کمیسیون فرهنگی مجلس که باید بر اساس آیین‌نامه داخلی پارلمان حداقل دو برابر تعداد مورد نیاز برای عضویت در این شورای نظارت را معرفی می‌کرد، حجت‌الاسلام حمید رسایی و حجت‌الاسلام سید محمود نبویان را به صحن علنی معرفی کرده بود که این موضوع واکنش برخی از نمایندگان را در پی داشت چرا که برخی معتقد بودند به دلیل وجود لفظ حداقل، کمیسیون فرهنگی می‌توانست تعداد بیشتری را به صحن معرفی کند تا علی مطهری یکی از کاندیداهای مطرح شده، جزو این معرفی‌شدگان قرار بگیرد.

در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان، کمیسیون فرهنگی مجلس پس از تشکیل جلسه‌ای حمید رسایی، سید محمود نبویان و حسن کامران را به صحن علنی معرفی کرد.

این موضوع امروز در دستور کار صحن پارلمان قرار گرفت که در همین نشست حجت‌الاسلام سید محمود نبویان طی یادداشتی به هیئت رئیسه مجلس انصراف خود را از کاندیداتوری اعلام کرد و در نهایت رقابت بین حمید رسایی و کامران باقی ماند.

بهارستان‌نشینان نیز در نهایت از ۲۰۳ رای ماخوذه، حسن کامران نماینده اصفهان را با ۱۰۸ رای به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات برگزیدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری