کد خبر: 7261

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد آمریکا، روز دوشنبه نماینده سوریه در سازمان ملل متحد را در جریان حمله هوایی خود به مواضع گروه تروریستی «داعش» در خاک این کشور قرار داد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، وزارت خارجه سوریه، امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، «طرف آمریکایی، دیروز به نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اطلاع داد که حملاتی را علیه گروه داعش در الرقه صورت خواهد داد.»

طبق بیانیه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، این کشور به همراه شرکایش، عصر دوشنبه اولین حمله هوایی علیه مواضع داعش در سوریه را انجام داده‌اند و این حملات ادامه دارد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: من می‌توانم تایید کنم که ارتش آمریکا و نیروهای متحدش، در سوریه با استفاده از ترکیبی از حملات موشکی، جنگنده‌ای و بمب‌افکن علیه دولت اسلامی (داعش) اقدام نظامی انجام می‌دهند.

وی افزود: با توجه به اینکه این عملیات‌ها در حال انجام هستند، ما در موقعیتی نیستیم تا جزئیات بیشتری ارائه کنیم.

حمله آمریکا به مواضع داعش در خاک سوریه در حالی انجام می شود که "ولید المعلم" وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه با راشاتودی درباره مقاصد پنهایی ائتلاف آمریکا علیه داعش در هدف قرار دادن نظام سوریه هشدار داد.

وی افزود: کشورهایی که درباره پیوستن آنها به ائتلاف مبارزه با داعش صحبت می‌شود، همگی علیه دمشق توطئه کرده بودند.

عربستان، قطر و امارات نیز جزو ۱۰ کشور عربی هستند که به مشارکت در نبرد علیه داعش متعهد شده‌اند. اما هر سه این کشورها از تروریست‌های سوری حمایت نظامی و نظامی کرده‌اند. موافقت عربستان برای استفاده از یک پایگاه نظامی برای آموزش تروریست‌های سوری و آموزش مخالفان دولت سوریه درحال حاضر در اردن از اقدامات اخیر این کشورها است.

پیشتر "فیصل مقداد" معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که شکست دشمنان سوریه برای به زانو درآوردن این کشور، موجب شد تا دشمنان برای مقابله با مقاومت سوریه سیاست‌های خود را تغییر دهند.

مقداد افزود که برای حل بحران در سوریه تنها دو اولویت وجود دارد که یکی مبارزه با تروریسم و دومی گسترش آشتی‌های داخلی است. لازمه مبارزه با تروریسم این است که کشورهایی مانند عربستان، ترکیه، قطر و کشورهای غربی از تسلیح و حمایت و پناه دادن به گروه‌های تروریستی دست بردارند.

وی با رد اصطلاحاتی همچون معارضان مسلح میانه‌رو و معارضان غیر معتدل گفت: هرکسی که علیه فرزندان ملت خود سلاح به دست بگیرد تروریست است و عنوان دیگری نمی‌شود برای آنها انتخاب کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری