کد خبر: 7256

یک دیپلمات آمریکایی اعلام کرد، وزیر خارجه عربستان در دیدار با همتای آمریکایی خود گفته است بار دیگر در ریاض با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران دیدار خواهد کرد.

به گزارش قم خبر ،تسنیم به نقل از «الشرق الاوسط»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، عصر دیروز در نیویورک با شاهزاده «سعود الفیصل» همتای سعودی خود دیدار و درخصوص راه‌های مبارزه با گروه تروریستی داعش رایزنی کرد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا طی سخنانی در گفت‌وگویی مطبوعاتی، نشست کری و الفیصل را سازنده و صمیمی خواند.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد، شاهزاده فیصل بار دیگر خطاب به کری تأکید کرد عربستان سعودی با تمام توان، برای حمایت از ائتلاف جهانی برای مبارزه با این گروه تروریستی اقدام خواهد کرد.

بنا به گفته این مقام آمریکایی، در نشست وزرای خارجه آمریکا و عربستان همچنین درخصوص رایزنی‌های شاهزاده سعود فیصل با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران سخن گفته شد و فیصل نیز تاکید کرد با وزیر خارجه ایران بار دیگر در ریاض دیدار خواهد کرد. فیصل به زمان این دیدار اشاره‌ای نکرد.

این دیپلمات آمریکایی ابراز عقیده کرد که نشست فیصل و ظریف هیچگونه تاثیری بر تلاش‌ها برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه با مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران نخواهد گذاشت. کری نیز از مذاکرات مستقیم بین عربستان و ایران استقبال کرد.

براساس این گزارش، وزیر امور خارجه ایران، روز یکشنبه در نیویورک با همتای سعودی خود دیدار و بر ضرورت همکاری در راستای امنیت منطقه در مقابله با داعش تاکید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری