کد خبر: 7244

تمام تلاش‌ها و ترفندهای بکار گرفته شده از سوی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای متوقف کردن موج دوم انقلاب مردمی در یمن با شکست مواجه شد تا این انقلاب طعم پیروزی و تحقق خواسته‌ها و مطالباتش را بچشد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، مردم یمن ثابت کردند که با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت این کشور برای دادن صبغه طایفه‌ای به انقلابشان، تنها آنها هستند که حرف آخر را در عرصه خواهند زد.

به این ترتیب بود که نهادهای حکومتی یکی پس از دیگری به دست انقلابیون سقوط کردند، تا به موازات آن حکومت هادی و تمام طرح‌های سعودی و شیوخ عرب برای ابقای هادی و حکومتش در قدرت با شکست مواجه شود و تمام ائتلاف‌ها و هم پیمانی‌های آمریکایی با وجود جنگ گسترده‌ رسانه‌ای در حمایت از آن راه به بن بست داشته باشد.

شب گذشته برای یمن و یمنی‌ها سرآغاز پایان حکومت هادی به شمار می‌آمد و هم اکنون نوبت به ایفای نقش انقلابیون رسیده تا سخن خود را بر زبان آورده و بر یمن بنابر خواست و اراده واقعی یمنی‌ها حکومت کنند و تمام اینها با وجود تمام دروغ پردازی‌ها و تحریف‌های برخی از رسانه‌ها مانند سهیل و الجزیره و العربیه و شبکه‌های رسمی یمنی مانند المُجیره و خبرگزاری یمنی سبا که زبان هادی به شمار می‌آید و دیگر خبرگزاری‌های بین المللی حاصل می‌شود که تنها تلاش دارند، طرح امپریالیستی آمریکا در تقسیم خاورمیانه را این بار با برافروختن آتش فتنه‌های طایفه‌ای از جمله شیعی – سنی پیاده کنند، خبرگزاری‌هایی که برمبنای رسالت خویش انقلاب دوم یمن را سرکشی و طغیان حوثی‌های وابسته به ایران علیه دولت هادی و نه قیام مردمی علیه حاکمیت فساد به جهانیان مخابره کردند.

در این ارتباط و به خصوص درباره توافقنامه امضا شده برای پایان دادن به بحران یمن «علی الحقوم»، یکی از رهبران حوثی‌ها در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا تاکید کرد که در این شک نیست که این توافقنامه خواسته‌ها و مطالبات مردم یمن از جمله محاکمه فوری جنایتکاران و عدم تقسیم یمن به ۶ ایالت را مد نظر دارد.

الحقوم افزود: با وجود امضای این توافقنامه تا تحقق این خواسته‌ها فعالیت‌های انقلابی مردم یمن ادامه خواهد داشت.

در همین راستا «علی علوی»، تحلیلگر سیاسی امور یمن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صنعا تاکید کرد که تحرکات و فعالیت‌های انقلابی در یمن، قیام و انقلاب جدید اسلامی علیه حکومت منصور هادی است که موجب قتل و کشتار و ایجاد رعب و وحشت و گسترش دامنه فقر در کشور شد تا طرح‌ها و برنامه‌های آمریکا و شیوخ عرب حوزه خلیج فارس در یمن به اجرا گذاشته شود که همگی تلاش دارند، یمن به کشوری مستقل تبدیل نشود.

علوی در ادامه اتهامات وارده به تهران درباره قرار داشتن در پس اعتراض‌های مردمی در یمن به ویژه از سوی ریاض را رد کرد و گفت: آیا منطقی است که یک کشور خارجی بر ملتی از تمام طوایف و گروه‌هایش حاکمیت داشته باشد، به همین دلیل در چنین شرایطی بهتر است، ریاض سکوت اختیار کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری