دبیر دوم شورای عالی حوزه با تاکید بر ضرورت حضور روحانیت در فضای مجازی گفت: اگرچه ممکن است این حضور آسیب‌هایی داشته باشد، اما باید اشخاص را واکسینه کرد، چرا که در جنگ فرهنگی به تمام معنا گام می‌گذارند.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سیدمحمد غروی با اشاره به اینکه وظیفه حوزه و روحانیت در ارتباط با جامعه و کشورهای اسلامی بسیار سنگین است، اظهار کرد: طلاب و روحانیت وظیفه یادگیری، تبیین، ترویج و دفاع از عقاید و معارف حقه را برعهده دارند و باید با تلاش‌های بیشتر به این وظایف جامه عمل بپوشانند.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: با انتشار و رساندن صحیح معارف قرآن و اهل بیت(ع) به تشنگان معارف و مفاهیم اسلامی، مخاطبان زیادی در عالم خواهیم داشت.

وی در ادامه به سیل شبهه‌افکنی دشمنان در فضای مجازی و رسانه‌های وابسته به بیگانگان اشاره و ابراز کرد: امروز بسیاری از جوانان و خانواده‌ها از وسایل ارتباط جمعی استفاده می‌کنند و این مسئله وظیفه ما حوزویان و نظام را بسیار سنگین کرده است، چرا که باید بتوانیم تقابل مثبتی در این زمینه داشته باشیم.

غروی با بیان اینکه شبهات امروز عموما مربوط به گذشته است، اما برخوردهای ویژه را می‌طلبد گفت: باید پاسخ شبهات را در عرصه‌های مختلف براساس معارف الهی برای دیگران تببین کنیم و این مسئله در سایه تلاش و رصد به موقع شبهات و پاسخگویی از طریق ائمه معصومین(ع) تحقق می‌پذیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: اگر به شبهات پاسخ تبیینی داده نشود ممکن است به شکل‌های مختلف در جامعه مطرح شود و صدمات جبران ناپذیری به عقاید مردم وارد کند.

وی با بیان اینکه گاهی مغالطه‌ها و تحریف‌هایی از احکام و دین صورت می‌گیرد، ابراز کرد: ما نباید به خودمان نگاه کنیم که از نظر معلومات اسلامی قوی هستیم و پاسخ این مسائل را داریم؛ بخشی از افراد جامعه حتی اطلاعات بسیار پایینی نسبت به نظام دارند، چرا که از طریق ماهواره‌ها و سایت‌ها اخبار و مسائل را دریافت می‌کنند.

غروی با تاکید بر اینکه حضور روحانیت در عرصه مجازی ضروری است گفت: اگرچه ممکن است این حضور آسیب‌هایی داشته باشد، اما باید اشخاص را واکسینه کرد و از کسانی که قدرت اعتقادی بالایی دارند، دعوت به حضور آورد، چرا که در جنگ فرهنگی به تمام معنا گام می‌گذارند.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: باید ضمن مقابله با شبهات و انتقال معارف اهل بیت(ع)، اسلام ناب محمدی(ص)، کرامت‌های انسانی را به دنیا معرفی کنیم.

وی ابراز کرد: امیدواریم با تلاش اساتید، شاهد رشد علمی هرچه بیشتر طلاب و فضلا باشیم و تمام فعالیت‌ها در راستای اهداف حضرت بقیة الله(عج) باشد و مورد قبول حضرت واقع شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری