کد خبر: 6748

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد فعالیت دوباره حزب متبوع خود گفت: بحث‌هایی مطرح می‌شود که آیا می‌توانیم حزب را فعال کنیم یا خیر و اینکه دبیر کل چه کسی باشه ولی احتمال به نتیجه رسیدن حرف‌های اعضا ضعیف است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام محمدباقر ذاکری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با تأکید بر اینکه حزب اعتماد ملی وجود ندارد، احتمال تشکیل دوباره حزب را ضعیف دانست.

مشروح گفت‌وگوی خبرگزاری تسنیم با محمدباقر ذاکری به شرح زیر است:

آقای ذاکری جلسات حزب اعتماد ملی تشکیل می‌شود؟

جلسه‌ای نبوده و فقط در ماه مبارک رمضان مراسم افطاری بود که ما نیز شرکت کردیم.

در منزل آقای منتجب‌نیا بود؟

خیر! جای دیگری بود.

یعنی جلسات حزب اعتماد ملی تشکیل نمی‌شود؟

حزبی در کار نیست که بخواهد جلسات آن تشکیل شود.

آقای حق‌شناس قبلاً خبری را به ما داده بودند مبنی بر اینکه جلسات حزب اعتماد ملی به صورت فصلی برگزار می‌شود و همچنین اخیرا با یکی از اعضای شورای مرکزی حزب صحبت کردیم که وی نیز می‌گفت جلسات حزب هر از گاهی در منزل آقای منتجب‌نیا یا سایر اعضا تشکیل می‌شود. همچنین آقای منتجب‌نیا نیز گفته بودند که جلسات ما به صورت نامرتب تشکیل می‌شود. به همین دلیل می‌پرسم که جلسات حزب اعتماد ملی الان به چه صورت است؟ آیا برنامه مستمری برای جلسات حزب در نظر گرفتید؟

حزبی در کنار نیست که بخواهد جلسه حزبی تشکیل شود و فقط هر چند وقت یک بار دوستان و کسانی که قبلاً با یکدیگر کار می‌کردند دور هم جمع می‌شوند و با یکدیگر صحبت می‌کنند که این بحث جدایی دارد ولی جلسه حزبی اساسنامه، مرامنامه و آیین‌نامه‌های اجرایی دارد. اینکه ۵ نفر دور هم بنشینند جلسه حزب نیست.

برنامه‌ای برای فعالیت دوباره حزب ندارید؟ آقای منتجب‌نیا گفته بود می‌خواهیم دوباره حزب را فعال کنیم و این جلسات ما برای فعال کردن دوباره حزب تشکیل می‌شود.

اعضای قدیم حزب جلساتی را دارند ولی اینکه می‌خواهند چه کار کنند یک بحث دیگر است و جلسات حزب بحث دیگری دارد.

خب! وقتی اعضای قدیم حزب با یکدیگر جلسه می‌گذارند برای فعال کردن دوباره حزب برنامه‌ریزی نمی‌کنند؟

وقتی دور هم می‌نشینند این بحث را مطرح می‌کنند که بالاخره می‌توانیم حزب را فعال کنیم یا نمی‌توانیم، اگر گنگره برگزار شد دبیرکل چه کسی باشد؛ این حرف‌هایی است که در این نشست‌ها می‌شود ولی احتمال به نتیجه رسیدن آن کم است.

یعنی احتمال اینکه حزب دوباره فعال شود، ضعیف است؟

بستگی به اراده کسانی دارد که می‌خواهند این کار را انجام دهند و باید ببنید چه اراده‌ای و چه نیرویی دارند...

شما الان گفتید که احتمال به نتیجه رسیدن صحبت‌های اعضا ضعیف است؟

تشخیص فردی من در این اوضاع و احوال است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری