کد خبر: 6720

حزب الله عراق با صدور بیانیه ای ضمن هشدار درباره عقب نشینی از مناطقی که رزمندگان آن در برابر داعش مقاومت می کنند از عدم همکاری با آمریکایی ها خبر داد.

به گزارش قم خبر ، مهر به نقل از شبکه السومریه نوشت: گردانهای حزب الله عراق با صدور بیانیه ای اعلام کردند: کمک گرفتن از آمریکا اقدامی اشتباه و نادیده گرفتن تلاش ملت عراق که در برابر تروریسم ایستاده اند و در این راه شهید داده اند و برای حفظ عراقی، عراقی ها و مقدسات جانفشانی کرده اند، است.

در این بیانیه آمده است: اداره عملیات نیروهای مسلح عراق از سوی افسران اشغالگر آمریکا شگفت آور است در حالی که افراد لایق و شریف عراقی که در همه زمینه تخصص دارند فراوان هستند.

حزب الله عراق بیان کرد: آمریکا مسئول آنچه در عراق رخ داده است و آمریکا مسئول مستقیم همه رنجهای ملت عراق چه در زمان اشغال و چه پس از آن از عراق به دست مجاهدان و فرزندان مقاومت است. هرگز اجازه بازگشت به آمریکایی ها نخواهیم داد.

در این بیانیه آمده است: ما تنها در یک مکان با آمریکایی ها کنار می آییم و آن در جبهه های جنگ است و هیچ همکاری و صلحی با آنها نخواهیم داشت. گزینه ای جز انتخاب دشوار یعنی ترک عملیات نیروهای گردانهای حزب الله علیه تکفیری های و قاتلان به ویژه در مناطق آمرلی، بلد، الدجیل، جرف الصخر و غرب بغداد، نخواهیم داشت. این اقدام ما سبب افزایش حملات وحشیانه علیه این مناطق به محض عقب نشینی از مناطقی که نیروهای ما در این مناطق حضور دارند خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری