پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز آموزشی و تبلیغی جامعةالمرتضی با حضور آیت‌الله مرتضی مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه‌ کشور رونمایی شد.

خبرگزاری فارس: پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعة‌المرتضی رونمایی شد

به گزارش قم خبر به نقل از قم خبر ، آیین افتتاحیه دوره‌های آموزشی تبلیغی جامعه‌المرتضی یکشنبه شب در سالن اجتماعات این مرکز همراه با رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی جامعة‌المرتضی برگزار شد.

آیت‌الله مرتضی مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد فرجام و حجت‌الاسلام والمسلمین احمد زادهوش به ترتیب استاد و رئیس مرکز آموزشی و تبلیغی جامعه‌المرتضی به همراه جمعی از دانش‌پژوهان این نهاد حوزوی در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم چند آیه از قرآن کریم قرائت شده و سرود مقدس جمهوری اسلامی نیز پخش شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد فرجام که نخستین سخنران این مراسم بود تبلیغ را عاملی برای هدایت انسان‌ها و ترویج معارف اسلامی دانست و بیان کرد: اگر حوزویان فقط به تحصیل مشغول باشند هیچ بهره‌ای از آموزه‌های اسلام نخواهند برد.

وی اضافه کرد: در حقیقت تبلیغ سبب رشد و تعالی حوزویان خواهد شد و این امر باید در حوزه‌های علمیه مورد توجه طلاب قرار گیرد.

استاد جامعة‌المرتضی ادامه داد: از مظلومیت خارج کردن مکتب امام صادق(ع)‌ از نتایج تبلیغ است زیرا مبلغان در واقع رسالت این مکتب را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد زادهوش نیز در ادامه این جلسه با اشاره به فعالیت چهار ساله مرکز جامعة‌المرتضی در عرصه بین‌الملل خاطرنشان کرد: با گذشت زمان پیشرفت این مرکز بیشتر و بیشتر می‌شود و امیدواریم به یک مرکز جهانی تبدیل شود تا در عرصه گسترش آموزه‌های اسلام ناب محمدی گام‌های مطلوبی را نیز بردارد.

وی مخاطبان مرکز مذکور را تشنگان معارف اهل بیت(ع) در دنیا خواند و اظهار کرد: برای تحقق اهداف امکانات و داشته‌های این مرکز باید افزایش یابند.

رئیس جامعةالمرتضی با اشاره به فعالیت وهابیت برای مقابله با دین اسلام تصریح کرد: مبارزه با وهابیت و عقاید منحرف این افراد از اهداف اصلی جامعةالمرتضی است. 

آیت‌الله مرتضی مقتدایی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه روحانیون باید تبلیغ را یک تکلیف شرعی برای خود بدانند، ادامه داد: مبلغان باید زبان‌های مختلفی را بیاموزند تا در ارتباط با افراد خارجی و در راستای ترویج معارف اسلام بتوانند تاثیرگذاری بسیاری داشته باشند.

وی بیان کرد: کارشناسان و مبلغان مرکز جامعة‌المرتضی باید از آموزه‌های قرآن کریم آگاه باشند و در پاسخگویی به سئوالات افراد گمراه از این معارف استفاده کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور بر گسترش معارف اسلامی در کشورهای غیر اسلامی تاکید کرد و افزود: امروزه مشتاق بودن انسان‌ها به معارف اسلامی وظایف روحانیت را سنگین‌تر کرده است.

در پایان این مراسم از برترین‌های موسسه جامعةالمرتضی تقدیر به عمل آمد و از پایگاه اطلاع‌رسانی این موسسه رونمایی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری