کد خبر: 6675

وزیر خارجه با رئیس کل دیوان محاسبات کشور دیدار کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات کل کشور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشستی به منظور ارتقای سیاست‌های پیشگیرانه و تعاملی دیوان محاسبات کشور با دستگاه‌های اجرایی، در محل این دیوان حضور یافت و با امین‌حسین رحیمی رئیس کل دیوان محاسبات کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این نشست که دادستان، تعدادی از مستشاران، معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی و حسابرس کل امنیت ملی و وزارت خارجه نیز حضور داشتند، امین‌حسین رحیمی رئیس کل دیوان محاسبات کشور به تشریح سیاست‌های پیشگیرانه و تعاملی دیوان محاسبات پرداخت و گفت: سیاست‌های پیشگیرانه بهترین راه برای جلوگیری از تضییع بیت‌المال است.

وی این نکته را هم یادآور شد که اقدامات پیشگیرانه دیوان محاسبات نیازمند تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی است و در این خصوص کمیته‌های تعامل جهت جلوگیری از تضییع بیت‌المال تشکیل شده است.

رئیس کل دیوان محاسبات در ادامه سخنانش به اهمیت و جایگاه وزارت خارجه در کشورمان اشاره کرد و گفت: وزارت خارجه نماد جمهوری اسلامی ایران در خارج ازکشور است که اگر به وظایف خود به درستی عمل نماید، می‌تواند جایگاه فرهنگی و سیاسی و حقوقی ایران را در سازمان‌های مختلف بین‌المللی بالا ببرد. در همین راستا با توجه به جایگاه وزارت خارجه انتظار می‌رود تعامل این دستگاه با دیوان محاسبات کشور در سطح عالی باشد.

در ادامه این نشست، گزارشی از عملکرد مالی وزارت امور خارجه طی سال‌های گذشته توسط معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی ارائه شد که ظریف و مسئولان مالی وزارت امور خارجه استدلال‌های‌شان را ارائه کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست تأکید کرد که تمام تلاش مسئولان وزارت خارجه این است که قوانین و مقررات مربوطه رعایت شود.

گفتنی است، این دیدار در راستای برگزاری جلسات مشترک دیوان محاسبات با دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی بیشتر به امر پیشگیری و جلوگیری از تضییع بیت‌المال با وزارت امور خارجه برگزار و در نهایت مقرر شد که کمیته‌های مربوطه متشکل از مدیران و کارکنان ذیربط در دیوان محاسبات و وزارت امورخارجه با تشکیل جلسات مشترک قبل از هزینه‌کرد اعتبارات برای مشکلات احتمالی راه حل قانونی ارائه کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری