کد خبر: 6668

وزیر خارجه دولت توافق ملی پس از دیدار معاون اول نخست‌وزیر کویت با رئیس تشکیلات خودگردان از امضای دو توافق‌نامه مهم با هدف گسترش روابط دوجانبه میان فلسطین و کویت خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از پایگاه خبری «معا» خبر داد، شیخ «صباح خالد الحمد» معاون اول نخست‌وزیر کویت و و نیز معاون اول رئیس شورای وزیران کویت یک‌شنبه (دیروز) در سفری رسمی وارد رام‌الله در کرانه باختری شد.

شیخ صباح پس از آنکه مورد استقبال مقامات فلسطینی قرار گرفت با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان نشستی برگزار کرد و پس از آن به همراه «ریاض المالکی» وزیر خارجه دولت توافق ملی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک حضور یافت.

المالکی در این کنفرانس گفت که این یک دیدار تارخی محسوب می‌شود و محمود عباس با میهمان کویتی روابط دوجانبه و چگونگی گسترش آن را بررسی کرده است.

وی افزود: میان کویت و فلسطین دو توافق‌نامه بسیار مهم امضا شد؛ اولین توافق‌نامه مربوط به تشکیل یک کمیسیون وزارتی است که تعمیق هر چه بیشتر روابط برادرانه میان ۲ طرف را بر عهده دارد و امید است جلسه اول این کمیته در آینده‌ای نزدیک برگزار شود اما توافق دوم مربوط به کمیسیون مشورت میان ۲ وزارت خارجه کویت و فلسطین است و انتظار می‌رود مشورت‌های سیاسی نزدیکی در سطح وکلای این دو وزارتخانه انجام شود.

المالکی جو گفت‌وگو میان ۲ طرف را بسیار مثبت ارزیابی و آن را نشانه قوت روابط دوگانه دانست.

از سوی دیگر شیخ صباح از این سفر خود ابراز خوشحالی کرد و افزود که در دیدار با عباس روابط دوجانبه، اوضاع منطقه و نیز گام‌های آینده برای تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی بررسی شد.

سفر شیخ صباح اولین سفر رسمی یک مقام کویتی به فلسطین پس از سال ۱۹۶۷ است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری