معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم، منتظر هیچ گونه ائتلاف بین‌المللی نخواهد ماند و بر اساس مسئولیت بین‌المللی خود و در چارچوب مقررات بین‌المللی عمل خواهد کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، خانم پاتریسیا آدام رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه که به کشورمان سفر کرده، بعدازظهر یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار کرد.

در این دیدار، تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا با تمرکز بر مباحث مبارزه با داعش و تروریسم و تحولات عراق ، سوریه و لبنان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه با اشاره به نقش و جایگاه مهم ایران در صلح و ثبات منطقه، بر اهمیت گفتگو با ایران در مسائل مهم جاری در منطقه خاورمیانه برای فرانسه و اروپا تاکید کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران و فرانسه علیرغم برخی اختلاف دیدگاه‌های سیاسی در مسائل منطقه، در مسائل قابل توجهی از جمله مبارزه با تروریسم و تقویت دولت عراق اشتراک نظر دارند و می‌توانند در این خصوص زمینه‌های همکاری نیز تعریف کنند.

پاتریسیا آدام هرگونه مداخله خارج از چارچوب سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم را مردود دانست.

امیرعبداللهیان نیز با اشاره به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران برای گفت‌وگو و همکاری با فرانسه در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و ابراز تردید نسبت به رویکرد آمریکا برای مبارزه واقعی و ریشه‌ای با تروریسم، رویکرد اشتباه و گزینشی آمریکا و غرب در تعامل با گروه‌های تروریستی از جمله داعش در سوریه و عراق را مهمترین دلیل تقویت این گروه‌ها و در معرض خطر قرار گرفتن ثبات و امنیت منطقه دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم، منتظر هیچ گونه ائتلاف بین‌المللی نخواهد ماند و بر اساس مسئولیت بین‌المللی خود و در چارچوب مقررات بین المللی عمل خواهد کرد.

امیرعبداللهیان افزود: به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران، بهترین راهکار برای مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه، کمک و تقویت دولت‌های عراق و سوریه است که به صورت واقعی مشغول مبارزه با تروریسم هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری