کد خبر: 6664

رئیس شورای اسلامی‌ فلسطین در لبنان با استقبال از طرح ایران درباره لزوم مسلح کردن کرانه باختری رود اردن برای رویارویی با دشمن صهیونیستی، محاکمه همه مقامات صهیونیست به عنوان جنایتکار جنگی را خواستار شد.

به گزارش قم خبر ؛ شیخ «محمد نمر زغموت» رئیس شورای اسلامی‌ فلسطین در لبنان و تبعیدگاه‌ها در گفت‌‌وگو با فارس با اشاره به جنگ اخیر دشمن صهیونیستی علیه مردم تحت محاصره غزه به موضوع لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب و محاکمه جنایتکاران جنگی رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی پرداخت و گفت: البته قبل از محاکمه جنایتکاران جنگ علیه غزه، باید از ملت فلسطین حمایت و آنها بار دیگر مسلح کنیم. باید اجازه ورود سلاح به خاک فلسطین داده شود. چگونه است که انبارهای سلاح آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان حتی پایگاه‌های نظامی آمریکا در برخی از کشورهای منطقه‌ای به روی صهیونیست‌ها باز می‌شود ولی هیچ روزنه کوچکی به روی فلسطینی‌ها باز نمی‌شود؟.

وی با انتقاد از سیاست‌های یک بام و دو هوای برخی از کشورهای غربی و عربی در برخورد با آرمان فلسطین و مشارکت در محاصره غزه، گفت: خداوند، پیامبر اسلام (ص) و مسلمانان از چنین امری راضی نیستند. چگونه است که صهیونیست‌ها می‌توانند مسلح شوند ولی ما نباید مسلح شویم؟.

شیخ زغموت همه مقامات رژیم صهیونیستی را «جنایتکار» توصیف کرد و تاکید کرد که همه مسئولان صهیونیست از بدو تشکیل این رژیم جعلی تا کنون همه و همه جنایتکار هستند و همه آنها بایستی محاکمه شوند. همه آنها قاتل، اشغالگر و تروریست بوده وبایستی محاکمه و به قتل برسند و یا حداقل از سرزمین‌هایمان خارج شوند.

رئیس شورای اسلامی‌ فلسطین در لبنان و تبعیدگاه‌ها با بیان اینکه نباید بر محاکمه تعداد محدودی از مقامات صهیونیست و جنایتکاران جنگی تمرکز شود، یادآور شد که همه آنها جنایتکار بوده و همه آنها بایستی در پیشگاه عدالت محاکمه شوند.

وی با اشاره به مطرح شدن ضرورت مسلح شدن کرانه باختری رود اردن گفت: این همان کلام و موضع درستی است که باید زده می‌شد. این امر، اقدامی صحیح و همان چیزی است که ما می‌خواهیم.

شیخ زغموت با بیان اینکه ایران، پیش از همگان سفیر رژیم صهیونیستی را از تهران اخراج کرده و با حمایت از آرمان فلسطین،‌از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکرده است، افزود: جمهوری اسلامی از حامیان اصلی مردم فلسطین است و قبل از همگان اقدام به مسلح کردن فلسطینیان کرد. ایران از یاری رساندن به ملت‌های مظلوم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی افزود: از رژیم‌های عربی و اسلامی ‌می‌خواهیم که گام‌های مشابه ایران در راستای حمایت از ملت فلسطین بردارند و آن را الگوی خود قرار دهند. نه اینکه ایران را به جای دشمن صهیونیستی و امپریالیسم آمریکایی، به عنوان دشمن خود معرفی کنند.

رئیس شورای اسلامی‌ فلسطین در لبنان و تبعیدگاه‌ها، جمهوری اسلامی ایران را شریک رزمندگان فلسطینی در تسلیح، پیروزی بر دشمن صهیونیستی و عزت و آزاد سازی خاک فلسطین خواند و افزود: ما حامیان رژیم صهیونیستی را دشمن خود می‌دانیم. این یک منطق غلطی است که دوست را دشمن و دشمن را دوست بپنداریم. منطق اشتباه یعنی اینکه برادر را دشمن و دشمن را برادر خود بدانیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری