کد خبر: 6655

اختلافات میان جریان‌های افراطی اصلاح‌طلب و دولت یازدهم، چیزی نیست که از دید فعالان سیاسی پنهان باشد. شاید مهمترین دلیل آن سهم‌خواهی این گروه افراطی از دولت باشد که علی‌رغم عدم اقبال عمومی به شعارهایشان، انتظار دارند دولت، کرسی‌های گرانقیمت اجرایی را در اختیار آنها قرار دهد و هر جا هم که با مانع و مخالفت روبرو شوند، به چانه‌زنی از طریق طرح نقدها یا مباحث به ظاهر علمی و در اصل تخریبی روی می‌آورند.

به گزارش قم خبر ؛ سعید شریعتی، عضو مرکزیت حزب منحله مشارکت، در گفتگو با پویش در قالب انتقاد از تیم رسانه‌ای دولت، صراحتا تیم اجرایی رئیس‌جمهور و حتی تیم رسانه‌ای وی را جریانی امنیتی دانسته و از بخل آنها گلایه می‌کند! وی می‌گوید: «بنابراین تیم رسانه‌ای دولت باید اطلاعات، اخبار، تحلیل‌ها و فضاسازی‌ها را در فضای رسانه‌ای کشور جریان دهد و این اطلاعات را در اختیار سایر رسانه‌های حامی دولت قرار دهد تا آنها نیز بتوانند به نفع دولت جریان‌سازی کنند، اما متاسفانه در تیم رسانه‌ای دولت با نوعی بخل مواجه هستیم.»

وی می‌افزاید؛ افراد رسانه‌ای که با دکتر روحانی در شورای عالی امنیت ملی همکار بودند، متناسب با جایگاه سابق آقای روحانی در ساختار شورای عالی امنیت ملی، به دلیل الزامات آن نهاد، همواره نوعی خساست ویژه برای درز اخبار و اطلاعات داشته‌اند.

شریعتی تاکید کرد: متوجه این خساست در آن شورا هستیم، زیرا اخبار و اطلاعاتی که در شورای امنیت ملی هست، عمدتا بنا نیست منتشر شود یا در سطح رسانه‌های عمومی مطرح شود و معمولا اخباری که آنجا جمع‌آوری می‌شود برای انتشار ندادن است...

افرادی با چنین روحیه و ذهنیت از آن نهاد یا با آن شکل و شمایل و تحت تاثیر همان فضاها در سطح امور رسانه‌ای دولت آمده‌اند و مشاوران آقای روحانی نیز کم و بیش با همان ذهنیت‌ها درگیرند.

شریعتی با بیان این نکته که تیم رسانه‌ای باید متناسب با جایگاه جدید آقای دکتر روحانی در موقعیت ریاست‌جمهوری کار کند گفت: «آن همکاران و مشاوران و تیم رسانه‌ای که از آن نهاد تزریق می‌شوند، نتوانسته‌اند خودشان را با فضای جدید در یک سال گذشته و اقتضائات موقعیت جدید آقای روحانی منطبق کنند. افراد امنیتی و کسانی که در شورای امنیت ملی کار می‌کنند، همواره از درز کردن اخبار پرهیز دارند و می‌خواهند اخبار و تحلیل‌ها را نزد خود نگه‌ دارند، اما در موقعیت ریاست‌جمهوری، تیم رسانه‌ای ریاست جمهوری باید بیش از آنکه به بالا و سرویس دادن به بالا توجه کند به افکار عمومی سرویس، گزارش و خبر و تحلیل دهد و جریان‌سازی و فضاسازی کند.»

اظهارات شریعتی بیانگر آن است که تیم رسانه‌ای دولت در کارکردی واژگونه، به جای انتقال اخبار صحیح به مردم، اطلاعات غلطی را به رئیس‌جمهور منتقل می‌کنند که در نهایت باعث اشتباه در تصمیم‌گیری‌های مهم اجرایی می‌شود.

به نظر می‌رسد اظهارات عضو حزب منحله مشارکت قبل از آن که حاوی انتقاد به کوتاهی تیم رسانه‌ای دولت در انتشار اخبار باشد، ترفندی برای فرار از گزارش درباره خدمات یکساله دولت است. توضیح آن که؛ اطلاع‌رسانی درباره خدمات یکساله دولت، جنبه امنیتی ندارد که انتشار آن برای اطلاع مردم ناممکن باشد! مخصوصا این که، دهها نشریه زنجیره‌ای که دوستان آقای شریعتی آنها را اداره می‌کنند، به آسانی و بدون کمترین مانع می‌توانند خدمات دولت را به اطلاع مردم برسانند و برای انتشار اینگونه اخبار نیازی به تیم رسانه‌ای دولت ندارند. از این روی بعید نیست که اظهارات آقای شریعتی برای توجیه برخی از کم‌کاری‌های دولت محترم باشد که حاشیه‌سازی‌های مدعیان اصلاحات از جمله عوامل موثر آن بوده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری