کد خبر: 6648

«فواد معصوم» ضمن اظهار تأسف از عدم دعوت از ایران برای حضور در نشست بین‌المللی پاریس با موضوع «تهدید داعش»، گفت عراق برای مبارزه با داعش نیازی به حملات هوایی عربستان، امارات و مصر ندارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «فواد معصوم» رئیس‌جمهور عراق روز یکشنبه از عدم دعوت از ایران برای شرکت در نشست بین‌المللی با موضوع «داعش» که روز دوشنبه در پاریس، پایتخت فرانسه برگزار می‌شود، اظهار تأسف کرد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد برای مبارزه با گروه تروریستی داعش تلاش خواهد کرد ائتلافی بین‌المللی ایجاد کند. واشنگتن می‌گوید کشورهایی چون عربستان و امارات نقشی کلیدی در این ائتلاف ایفا می‌کنند. نشست پاریس نیز با هدف تقسیم کار میان کشورها برگزار می‌شود.

در حالی که «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر اعلام کرده بود از تهران برای شرکت در این نشست دعوت می‌شود، اما «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دو روز قبل گفت حضور ایران در این نشست «نامناسب» است. تهران نیز با بیان اینکه این نشست نمایشی است و لیست مدعوین آن گزینشی است، از پذیرش دعوت خودداری کرده است.

آقای معصوم که با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت‌وگو می‌کرد، همچنین به گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز واکنش نشان داده و گفت نیازی به مشارکت کشورهای عربی در حملات هوایی به داعش در عراق وجود ندارد.

این روزنامه روز یکشنبه به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گزارش داده بود که برخی کشورهای عربی پیشنهاد مشارکت در حملات هوایی را ارائه کرده‌اند.

به گفته آقای معصوم، مشارکت عربستان سعودی، امارات متحده عربی و مصر در حملات هوایی، «ضرورتی ندارد.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری