کد خبر: 6555

رئیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر عربستان، سرانجام گروه های القاعده، داعش و جبهه النصره را فتنه گر و گمراه خواند و مدعی شد که اخوان المسلمین در به وجود آمدن این گروه های تروریستی نقش داشته است.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، "عبداللطیف آل شیخ" در مراسم گشایش همایش "وطن ما امانت است" در بوستان شاهزاده سلمان، گفت: گروه های گمراه و پلیدی نظیر القاعده، داعش و جبهه النصره از زیر عبای اخوان المسلمین خارج شدند.

وی افزود: دعوت کنندگان به فتنه، خانواده ها را نابود کردند و فرزندان را درگیر جنایت کردند و این نشان می دهد که آن ها از دین سوء استفاده می کنند. آن ها سبب کشته شدن بسیاری از جوانان و زندانی شدن تعدادی دیگر شدند در حالی که خودشان در رفاه و آسایش به سر می برند و در باغ ها و کاخ های خود مشغولند.

رئیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر عربستان، با بیان این که این مفتیان، جان مردم را بی ارزش تلقی می کنند، از مردم خواست از آن ها دوری کنند و اجازه ندهند فرزندانشان پای صحبت های آن ها بنشینند، زیرا هر کس از فتنه گران پیروی کند، قلبش به گناه آلوده می شود و ممکن است از اسلام خارج شود و خوارج، کافرند.

وی ادعا کرد: از آن جا که عربستان، سرزمین اهل سنت است، دشمنان، امنیت و ثبات این کشور را در کانون حملات خود قرار داده اند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که عربستان از یک سو در صدر حمایت همه جانبه از گروه های مسلح در سوریه و عراق قرار دارد، و از سوی دیگر به تازگی با هماهنگی آمریکا در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش قرار گرفته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری