رئیس مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) گفت: متاسفانه در بعضی دانشگاه‌ها هجمه‌های علیه فقه حکومتی ایجاد می‌شود و متولی پاسخ‌گویی به این امر حوزه های علمیه و اساتید درس خارج هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین سال تحصیلی دروس فقه و اصول مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) که در سالن همایش‌های این مرکز برگزار شد با اشاره به آغاز به کار مرکز تخصصی ائمه اطهار اظهار کرد: علم و تاثیر آن بر انسان  بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان داده است و هیچ منتی بابت این نعمت برای انسان وجود ندارد.

رئیس مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) افزود: ما باید خدا را شکر کنیم که در مسیر علم قدم نهاده ایم و از این نعمت استفاده می کنیم، در کلام مبارک امام علی (ع) 150 اثر درباره علم آمده است که این اهمیت علم را به ما می رساند.

آیت الله فاضل بیان کرد: ما باید در کنار تعلیم و نشر علم مسئله تهذیب و اخلاق را هم در دستور کارمان قرار دهیم  مراجع و علما از ما انتظار دارند تا در کنار علم توجه ویژه ای به اخلاق شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر دیدیم که علم ما سبب خشیت از خداوند نمی شود باید متعجب شویم چون امام علی(ع) فرمودند ثمره علم خشیت از خداوند است.

وی تصریح کرد: هدف مان این است که همراه نظام اسلامی در تاثیرگذاری هندسه جهانی پیش برویم چون جایگاه ایران در نظام اسلامی بسیار با اهمیت است.

رئیس مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) گفت: در زمینه فقه حکومتی ما قدم هایی را برداشتیم و البته باید دست اساتید درس خارج را بوسید که در این زمینه فعالیت می کنند و باید تلاش کنیم تا مجموعه ای 1000 صفحه ای در زمینه فقه حکومتی به مرحله نشر برسانیم.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: متاسفانه در بعضی دانشگاه‌ها هجمه‌های علیه فقه حکومتی ایجاد می‌شود و متولی پاسخ‌گویی به این امر حوزه های علمیه و اساتید درس خارج هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: حوزه های علمیه در سال های اخیر مورد توجه جهانیان واقع شده است و از کشورهای مختلف به حوزه های علمیه و مراکز دینی ما رفت و آمد صورت می‌گیرد و اساتید خوبی از کشورهای مختلف از حوزه های علمیه بازدید می کنند.

وی تصریح کرد: بازدیدی که توسط اساتید کشورهای مختلف از حوزهای علمیه و مراکز دینی ما صورت می‌گیرد نشان از این دارد که مجموعه مراکز علمی و تحقیقاتی حوزه مورد توجه جهانیان است.

آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) خاطر  نشان کرد: امسال 98 طلبه در بخش کلام و 156 طلبه در بخش تفسیر پرورش دادیم و 797 مقاله در بخش فقه و اصول تدوین شد و 46 مقاله در بخش تفسیر به نشر در آمد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری